Polska Wichura zakręciła Niemką - wygrana Kuczewskiej na Suzuki Boxing Night

2023-09-15 20:58:56(ost. akt: 2023-09-15 21:42:46)
Natalia Kuczewska (POL) bez problemu poradziła sobie z Farah Youssif (GER) na gali Suzuki Boxing Night 23; 15 IX 23.

Natalia Kuczewska (POL) bez problemu poradziła sobie z Farah Youssif (GER) na gali Suzuki Boxing Night 23; 15 IX 23.

Autor zdjęcia: TVP Sport

Trzy rundy ringowej dominacji i świetny boks w wykonaniu ełczanki - w piątek 15 IX Natalia Kuczewska wygrała w świetnym stylu z Niemką Farah Youssif na gali Suzuki Boxing Night 23. Walka Ełckiej Wichury była jednym z pojedynków meczu Polska vs Niemcy.
Natalia Kuczewska chwilę temu wróciła z gliwickich Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet, na których wywalczyła srebrny medal, ulegając w finale Kazaszce Alui Balkebikovei (2:1). Piątkowa (15 IX) gala Suzuki Boxing Night w Kolnie była dla niej okazją do podtrzymania dobrej formy i zaprezentowania się przed widzami telewizyjnymi, ponieważ galę transmitowano na żywo w TVP Sport. Komentatorami eventu byli Janusz Pindera i Piotr Jagiełło - dwaj cenieni eksperci sportowi.

KUCZEWSKA VS YOUSSIF [SUZUKI BOXING NIGHT 23]

Natalia od pierwszych sekund bardzo szybko zdominowała mniejszą gabarytowo rywalkę, kilka razy trafiając ją po świetnych akcjach. Ełcka Wichura wykorzystywała lepsze warunki fizyczne, do tego od początku była stroną agresywną, biła bardzo precyzyjnie i zdecydowanie wygrała inaugurującą rundę.

W drugiej zawodniczka ełckiego Mazura nie dawała okazji Niemce na zmianę przebiegu pojedynku – punktowała po przemyślanych akcjach, podkreślała dominację ringową stosując szereg myczków, jak i umiejętnie wykorzystywała szybkie nogi. Na moment Polka zdecydowała się na zmianę bokserskiej pozycji na mańkuta, ale bardzo szybko wróciła do klasycznej. W tej rundzie Youssif zaznaczyła kilkoma ciosami, że nadal jest w ringu obecna również ciałem, ale styl i forma ełczanki nie dały jej szans na zyskanie przychylności na kartach sędziowskich.

Trzecie starcie było bodajże najlepszym w wykonaniu ełczanki. Momentami Youssif traciła koordynację po akcjach Natalii, ta z kolei – w zależności od potrzeb – atakowała lub wyczekiwała ze skutecznymi kontrami. Sędziowie byli jednogłośni i wynikiem 3:0 przyznali wygraną Polce. W piątkowy wieczór na gali Suzuki Boxing Night Natalia Kuczewska zaprezentowała naprawdę świetną formę, na co zwracał w trakcie walki duet komentatorski: Janusza Pindera i Piotr Jagiełło. Uznani eksperci sportowi nie omieszkali wspomnieć również o kuźni ełckich bokserów, zwracając uwagę na bogate ełckie bokserskie tradycje i wywodzących się z Mazura dawnych mistrzów szermierki na pięści.

Dla reprezentantki Polski start w Kolnie (woj. podlaskie) był kolejnym etapem przygotowań do Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Azerbejdżanie i kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich we Francji.

mac.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5