Pijany, bez prawka, a na stacji chciał nie tylko zatankować

2023-09-14 13:05:21(ost. akt: 2023-09-14 13:10:56)

Autor zdjęcia: Archiwum policji

2-latek wybrał się samochodem na stację paliw po alkohol. Może nie byłoby w tym niewłaściwego, gdyby nie fakt, że jechał nietrzeźwy oraz nie miał uprawnień.
Jego stan dostrzegł inny kierowca i dzięki jego reakcji nietrzeźwy 42-latek został zatrzymany i nie mógł kontynuować swojej podróży.

Nietrzeźwość za kierownicą budzi sprzeciw wielu osób. I bardzo dobrze, bo osoba, która jest nietrzeźwa może mieć problem z podstawowymi reakcjami. A na drodze czasami liczą się sekundy. Warto pamiętać, że każdy, kto widzi nietrzeźwego kierowcę ma prawo dokonać zatrzymania obywatelskiego i jak najszybciej zadzwonić pod numer alarmowy.

Zrobił tak wczoraj mieszkaniec Ełku. Na stacji paliw zauważył kierowcę, który przyjechał pod dystrybutor. Jego sposób chodzenia i zachowanie zdradziły, że może być nietrzeźwy. Zgłaszający się nie mylił. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało u 42-letniego kierowcy 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania – nigdy nie posiadał prawa jazdy.

A na stację paliw wybrał się po… alkohol.

- Warto reagować na nietrzeźwych kierowców możemy ustrzec przed tragedią samego kierowcę, jak i osoby, które może on spotkać na swojej drodze - apeluje ełcka policja.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pobawienia wolności oraz konsekwencje finansowe.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5