Niecodzienna i bardzo bezpieczna wizyta na ełckiej komendzie

2023-05-26 12:29:10(ost. akt: 2023-05-26 13:00:25)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Niecodzienni goście odwiedzili policjantów z Ełku. W komendzie gościli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, którzy mogli zobaczyć policyjny sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w służbie. Takie wizyty to także dobra okazja do bezpośredniej rozmowy z policjantami o nurtujących uczniów sprawach.
Policjantów odwiedzili uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ełku. Celem wizyty było zapoznanie dzieci i młodzieży ze specyfiką zawodu policjanta, wyposażeniem służbowym Policji oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

- W czasie spotkania dzieci zwiedziły pomieszczenia komendy oraz zobaczyły sprzęt i wyposażenie policyjne wykorzystywane przez policjantów w służbie. Był czas na rozmowy o policyjnej służbie i bezpieczeństwie oraz na wyjaśnienie nurtujących uczniów różnorodnych kwestii - tłumaczą ełccy mundurowi.

Wizyta u policjantów odbyła się w ramach realizacji programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. Zgodnie z jego założeniami dzięki bezpośredniemu kontaktowi z policjantami w dzieciach i młodzieży utrwalają się zasady bezpiecznych zachowań. Dzieci bezpośrednio poznają policjantów i mogą z nimi spokojnie porozmawiać w miłej atmosferze.

mat. KPP Ełk

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5