Ełczanie na prestiżowym turnieju w Kownie

2022-09-19 08:32:46(ost. akt: 2022-09-19 08:57:05)

Autor zdjęcia: Fb/UKS Nenufar 5

W miniony weekend chłopcy z rocznika 2011 z UKS Nenufar 5 zagrali w Kownie w turnieju Kaunas Cup! Niestety przeciwnicy okazali się naprawdę mocni.
Przeciwnicy z Litwy i Łotwy, z którymi przyszło nam się mierzyć, to czołówka europejska, od której staraliśmy się nauczyć jak najwięcej.

Doświadczenie, które zdobyliśmy musi zaprocentować w przyszłości. Bardzo cieszy fakt, że przy tak znakomitej obronie przeciwnika każdy z naszych zawodników punktował — podsumowują trenerzy UKS Nenufar 5.

MECZ O 7. MIEJSCE
Niestety fatalnie rozpoczęliśmy mecz z rogatymi przyjaciółmi z Polski. Chłopcy jakby zaspani, spowolnieni i bez woli walki. Po pierwszej kwarcie przegrywaliśmy 2 do 14. Dopiero w drugiej kwarcie oprzytomnieliśmy i zaczęliśmy walczyć jak przystało na nasz zespół.
Trzy ostatnie odsłony meczu były bardzo wyrównane. Jednak przebudzenie nastąpiło zbyt późno, aby pokonać tak klasowego przeciwnika. Drużyna Żubrów nie oddała już tego spotkania.

Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak prestiżowym turnieju. Teraz czas na przemyślenia i wyciągnięcie wniosków — dodają trenerzy. — Tym razem nie udało się wygrać. Będziemy trenować jeszcze ciężej, aby kiedyś tu wrócić i zwyciężyć w jakimś spotkaniu na tym trudnym terenie.

Dzieci oprócz rywalizacji miały również czas wolny, w którym zwiedzali Kowno.