Zacięta rywalizacja i piłkarskie fajerwerki na orliku przy ełckiej czwórce

2022-07-31 15:26:44(ost. akt: 2022-07-31 15:46:04)
Mistrzostwa Ełku Drużyn Młodzieżowych U-17 w Piłce Nożnej; orlik przy SP4 w Ełku, 26 VII 22 r.

Mistrzostwa Ełku Drużyn Młodzieżowych U-17 w Piłce Nożnej; orlik przy SP4 w Ełku, 26 VII 22 r.

Autor zdjęcia: Mirosław Gołaszewski

26 lipca na Orliku popularnej „czwórki’ odbył się niepowtarzalny turniej piłkarski MISTRZOSTWA EŁKU DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH U-17 W PIŁCE NOŻNEJ, w którym główne role odegrała młodzież w kategorii wiekowej U-17. Honorowym patronem imprezy, a zarazem fundatorem pucharów był prezes MKS MAZUR EŁK Radosław Dorszewski.
Do zawodów zgłosiło się 5 drużyn reprezentujących osiedla naszego miasta. Warunkiem przystąpienia do turnieju był limit zawodników - ‘’klubowiczów”, których w zespole mogło grać maksymalnie dwóch. Grano systemem „każdy z każdym”. Mecz trwał 15 minut. Organizatorami i sędziami imprezy byli animatorzy SP 4 – Mirosław Gołaszewski i Przemysław Kosiorek.

Do zawodów przystąpiły zespoły: Red Bull Team, Legia Ełk, Olimpik, PMKS i Jaga HMWO. Dopisali również kibice, którzy tłumnie przybyli i dopingowali swoich znajomych, kolegów i sympatie. Emocje czuć było na boisku i wśród fanów swoich teamów. Już po pierwszych meczach wyłoniły się zespoły, które miały nadawać ton rywalizacji.

Bardzo dobrze zaprezentował się zespół Jaga HMWO, który wygrał wszystkie mecze ,zgromadził komplet punktów i został mistrzem Ełku ku uciesze swoich fanów. Na drugim miejscu uplasowali się ‘’cisi‘ ’faworyci kibiców Red Bull Team. Trzecie miejsce przypadło ekipie Legia Ełk, która grała bardzo dobrze ale w decydujących momentach szczęście uśmiechało się do rywali.

Olimpik i PMKS pokazały ,że potrafią grać w piłkę ale gorzej było z taktyką. Poziom zawodów był wysoki, a obraz meczom nadawali „klubowicze”. Inni zawodnicy nadrabiali umiejętności ambicją i wolą walki. Sędziowie mieli pełne ręce roboty i zmuszeni byli powstrzymywać sportowe zacięcie żółtymi i czerwonymi kartkami. Mecze przypominały pojedynki, gdzie nikt nikomu nie odpuszczał ale po meczu zasada fair play brała górę nad emocjami.

Czołowe drużyny otrzymały puchary a pozostałe zespoły pamiątkowe dyplomy. Królem strzelców został Wnorowski Hubert /Legia Ełk/, najlepszym zawodnikiem wybrano Bartosza Kowalskiego /Red Bull Team/ a najlepszym bramkarzem okrzyknięto Marcina Kucharskiego /Olimpik/. Wszyscy wyróżnieni zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami. Po turnieju młodzi zawodnicy i kibice okazali obywatelską postawę i minutą ciszy uczcili poległych za wolność Ukrainy. Rangę wydarzenia podniosło oflagowanie obiektu flagami Ełku.

Uważnym obserwatorem zawodów był prezes MKS Mazur Ełk Radosław Dorszewski, który powiedział „cieszę się, że współpracy z animatorami SP 4, którzy organizując zawody zagospodarowali przestrzeń sportową dla młodzieży. Mam nadzieję ,że poprzez takie inicjatywy coraz więcej dzieci i młodzieży będzie uprawiać sport rekreacyjnie i sportowo, a dostępność boisk będzie bardziej łatwiejsza. Liczę na współpracę z animatorami i innymi osobami w zakresie organizacji imprez sportowych".

Zadowolenia z udanej imprezy nie kryli organizatorzy.

Udało nam się zorganizować kolejny turniej, ale przeznaczony wyłącznie dla młodzieży w kategorii U-17. To kolejne sportowe pole, które udało nam się przywrócić do rywalizacji w naszym mieście. Aspekt sportowy przełożył się również na obywatelską postawę z uczczeniem bohaterów Ukrainy. Drużyny pokazały charakter a nadmierne emocje zawodników trzeba było często gasić kolorowymi kartkami. Były również piękne gole, parady bramkarzy, składne akcje i piłkarskie fajerwerki. Szczególnie jesteśmy zadowoleni z postawy kibiców, którzy ekspresywnie dopingowali swoje drużyny. Obiecaliśmy młodzieży profesjonalny turniej i mam nadzieję, że taki był. Gratulacje dla drużyny Jaga HMWO, która została mistrzem Ełku w grupie wiekowej U-17 – powiedział po evencie Mirosław Gołaszewski.

Tabela końcowa
1. Jaga HMWO
2. Red Bull Team
3. Legia Ełk
4. Olimpik
5. PMKS

autor tekstu: Mirosław Gołaszewski

Mistrzostwa Ełku Drużyn Młodzieżowych U-17 w Piłce Nożnej; orlik przy SP4 w Ełku, 26 VII 22 r.
Mistrzostwa Ełku Drużyn Młodzieżowych U-17 w Piłce Nożnej; orlik przy SP4 w Ełku, 26 VII 22 r.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5