Co robić ze zmartwieniami? Najlepiej wrzucić je do paszczy Pożeracza!

2022-07-05 07:49:19(ost. akt: 2022-07-05 15:28:48)
Pożeracz Zmartwień zjadł stresy i zmartwienia dzieci z gminy Kalinowo

Pożeracz Zmartwień zjadł stresy i zmartwienia dzieci z gminy Kalinowo

Autor zdjęcia: GBP w Kalinowie/FB

Dzieci z Kalinowa, Borzym oraz Pisanicy miały okazję pod koniec czerwca dowiedzieć się, jak walczyć i radzić sobie ze zmartwieniami. W tej trudnej i przydatnej sztuce ćwiczyła je pani psycholog oraz... Pożeracz Zmartwień!
„Co robić ze zmartwieniem?” Ktoś wpadł na pomysł, aby dzieci znały odpowiedź na to pytanie i wiedziały, gdzie szukać pomocy. W tym celu Stowarzyszenie „Mazurskie Krajobrazy Kultury” zorganizowało warsztaty z psychologiem dziecięcym i zaprosiło na nie uczniów szkół gminy Kalinowo. Spotkania odbyły się też w Borzymach i Pisanicy.

Spotkania przeprowadzone przez p. Magdalenę Sowirkę-Gospodaryk były okazją do bliższego poznania się, szczerych rozmów, mądrych porad oraz zaprezentowania relaksacyjnych ćwiczeń. Dodatkową atrakcją warsztatów okazała się obecność Pożeracza Zmartwień, który zdobył zaufanie dzieci i wchłonął w siebie ich troski i problemy.

Warsztaty z psychologiem były bardzo ciekawe, pożyteczne i inspirujące. A nasze zmartwienia? Nie ma ich - trafiły to paszczy Pożeracza Zmartwień — cieszy się kadra biblioteki.


mat. GBP w Kalinowie

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5