STOP znaczy ZATRZYMAJ SIĘ!

2022-05-20 14:30:50(ost. akt: 2022-05-20 14:49:06)

Autor zdjęcia: OSP KSRG Nowa Wieś Ełcka

W powiecie ełckim na przejazdach kolejowych od 2020 roku zginęły 3 osoby.
Policjanci z Ełku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych w Nowej Wsi Ełckiej i Bajtkowie. Zachowania kierowców obserwowane były przez policyjnego drona.

Niestety zarejestrowany materiał wymownie pokazał, jak wielu kierowców ignoruje znak „STOP”. W ciągu kilku godzin służby policjanci ujawnili aż 43 kierowców, którzy kompletnie zignorowali ten znak i przejeżdżali przez przejazd kolejowy nawet nie zwalniając — przyznają policjanci.

Zgodnie z taryfikatorem za to wykroczenie nakładany jest mandat 300 złotych i 2 punkty karne. Każda rozsądna osoba powinna wiedzieć, że nie o kary tu chodzi, tylko o śmiertelne niebezpieczeństwo łamania tego przepisu.

4 maja doszło tam do wypadku w którym zginął kierowca osobówki. Od 2020 roku na wspomnianych przejazdach zginęły już 3 osoby. Zatrzymania się przed przejazdem zajmuje tylko chwilę. Ta chwila może zadecydować o życiu.

POLICJA SZUKA ŚWIADKÓW WYPADKU NA PRZEJEŹDZIE KOLEJOWYM

Funkcjonariusze z Ełku prowadzą czynności w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło 04 maja około 14:25 na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Ełckiej. Zginął tam kierowca volkswagena passata.

Zdarzenie najprawdopodobniej mogły widzieć osoby podróżujące tego dnia samochodem typu kombi w kolorze ciemnym.

Prosimy te osoby i wszystkie inne mające informację o tym zdarzeniu, a które nie zgłosiły do tej pory do policjantów o kontakt osobisty z Komendą Powiatową Policji w Ełk ul. Chopina 10 lub telefoniczny pod numerem 47 7355107 lub lub 47 7355200.


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3099802 21 maj 2022 07:34

    Znaki STOP stoją chyba na każdym przejeździe na którym modernizują linie kolejową Ełk-Giżycko. Torów nie ma, znak stoi. To skąd później zdziwienie, że ludzie nie przestrzegają znaków? Ile to już tygodni an ełckiej obwodnicy stoi znak 40 i informujący o barku znaków poziomych. Podczas gdy wszystkie pasy są namalowane, jezdnia naprawiona, sygnalizacja świetlna działa. Robicie z ludzi idiotów, to czego się później spodziewacie? Ludzie przestają patrzeć na znaki. No ale policja tych co łapie na obwodnicy robi to przecież z uwagi na bezpieczeństwo... Pomijam już fakt, że zawsze szlabany zamykają jak pociąg jest 10 min drogi stąd. Tutaj również zdziwienie, że ktoś omija i idzie/jedzie sobie dalej. Jak zwykle podejście do tematu od d*py strony.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5