Masz zdjęcia Prostek sprzed lat? Podziel się nimi!

2022-04-30 13:54:29(ost. akt: 2022-04-30 13:57:23)

Autor zdjęcia: UG Prostki

Powstaje książka opisująca bogatą historię gminy Prostki. Możesz pomóc w jej wydaniu.
Gmina Prostki w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Nasze Prostki” realizuje projekt polegający na promocjoi dziedzictwa historycznego i kulturowego gminy poprzez publikację książki. Opracuje ją i wyda Muzeum Historyczne w Ełku.

Chcąc wzbogacić publikację o elementy, których nie spotkamy w opracowaniach historycznych zwracamy się do mieszkańców gminy z prośbą o udostępnienie materiałów fotograficznych (np. budynki w dawnej odsłonie, miejsca, których już nie zobaczymy, zakłady pracy, które już nie funkcjonują, dawne punkty handlowe) i innych dokumentów (stare zapiski, gazety, mapy itp.), które są zgromadzone w prywatnych archiwach — apelują przedstawiciele gminy Prostki. — Prosimy o przejrzenie własnych zasobów i udostępnienie tych dokumentów, które Państwa zdaniem będą cennym źródłem informacji z zakresu naszej lokalnej historii.

W sprawie materiałów do publikacji można kontaktować się z Moniką Niedzielewską lub Heleną Penkiewicz tel. 87 6112861 (Urząd Gminy Prostki pok. 116).

Dostarczona dokumentacja zostanie skopiowana i zwrócona właścicielowi.

opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5