Seria sparingów przygotuje Mazura do rundy wiosennej

2022-01-21 15:48:15(ost. akt: 2022-01-21 18:16:37)

Autor zdjęcia: Piotr Stankiewicz

Kadra i piłkarze ełckiego Mazura przygotowują się do rundy wiosennej forBET IV Ligi. We wtorek 18 stycznia piłkarze Pawła Sobolewskiego pojawili się na pierwszym tegorocznym treningu. W sobotę 22 stycznia rozegrają pierwszy z serii 8 zaplanowanych sparingów.
Zimowa laba skończyła się dla sztabu i zawodników MKS-u wraz z początkiem mijającego tygodnia. 17 stycznia na FB ełckiego klubu pojawiła się informacja o tym, że piłkarze odbędą następnego dnia swój pierwszy w nowym roku trening.

Wracamy po dłuższej zimowej przerwie i mamy dla Was plan przygotowań a konkretniej harmonogram sparingów jakie podopieczni Pawła Sobolewskiego będą rozgrywali w styczniu, lutym oraz marcu. Tak jak zawsze, o zmianach kadrowych i innych ważnych informacjach przed startem rundy wiosennej będziemy Was na bieżąco informować — oznajmił klub w poniedziałek 17 stycznia.

Tego dnia poznaliśmy także zespoły, z którymi w ramach przygotowań do nadchodzącej rundy wiosennej forBET IV Ligi zagra MKS Mazur Ełk. Piłkarze trenera Sobolewskiego w styczniu, lutym oraz marcu, rozegrają aż 8 spotkań. Serię rozpocznie zaplanowany na sobotę 22 stycznia mecz z Orłem Kolno. Mazur rozegra go na własnym obiekcie, Stadionie im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku. Z serii 8 przedsezonowych spotkań, wszystkie oprócz meczu przeciwko Mamrom Giżycko (26 II), MKS Mazur Ełk rozegra w roli gospodarza.

I tak piłkarze Pawła Sobolewskiego zagrają (oprócz Orła Kolno i Mamr) z Czarnymi Olecko, ŁKS Łomżą, Warmią Grajewo, Romintą Gołdap, Spartą Augustów oraz – dla wielu może małe zaskoczenie – z Master Ligą Ełk. Sparingi na pewno pomogą podopiecznym trenera Sobolewskiego w złapaniu odpowiedniej formy i przedsezonowej świeżości.

Obrazek w tresci

Pierwszy noworoczny trening Mazura był również okazją dla amatorów piłki nożnej na to, aby spróbować sprawdzić się na boisku piłkarskim. I być może dołączyć w szeregi zawodników ełckiego klubu. Taką możliwość otworzył przed miłośnikami i praktykami piłki nożnej ełcki klub, który szuka nowej, świeżej – i przede wszystkim chętnej do gry – krwi. MKS zachęcał ich do pojawienia się na pierwszym w nowym roku treningu. I być może dołączenia do kadry Mazura.

Chciałbyś spróbować swoich sił w Mazurze? Jesteś bez klubu? Uważasz, że poradzisz sobie IV lidze? A może znasz kogoś kto powinien pokazać się na treningu? Na jutrzejszy pierwszy trening zapraszamy wszystkich chętnych zawodników, którzy chcą reprezentować barwy ełckiego Mazura. Wykorzystaj swoją szansę i pokaż co potrafisz! — zachęcał klub na swoich mediach społecznościowych.

Pierwszy noworoczny trening Mazura nie był dużym obciążeniem dla nóg piłkarzy. Chodziło o klasyczne rozruszanie mięśni, więzadeł i ścięgien, w celu przygotowania ich do większych treningowych obciążeń.

Wracamy do treningów po zimowej przerwie. Na pierwszych zajęciach było spokojnie. Bieganie, kilka gier w dziadka i mała gierka na dwa zespoły na koniec treningu. Zawodnicy w tym tygodniu będą przygotowywać organizmy do dużo cięższej pracy w najbliższych tygodniach — poinformował MKS w środę 19 stycznia.

Pierwszy z serii 8 przedsezonowych sparingów MKS-u – z Orłem Kolno – odbędzie się już w tę sobotę o godz. 11:00, na górnej płycie Stadionu im. Stefana Marcinkiewicza w Ełku.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5