Piękny prezent dla Sebastiana Ocimka - 30 tys. "pod choinkę" od Stanowskiego i Mazurka!

2021-12-25 17:35:17(ost. akt: 2021-12-27 14:26:59)
Stanowski i Mazurek zarobili na własnej poezji ok 300 tys. zł, z czego 30 tys. przekazali na rzecz Sebastiana Ocimka z Prostek

Stanowski i Mazurek zarobili na własnej poezji ok 300 tys. zł, z czego 30 tys. przekazali na rzecz Sebastiana Ocimka z Prostek

Autor zdjęcia: Kanał Sportowy

Wspaniały prezent dla Sebastiana Ocimka z Prostek! Robert Mazurek oraz Krzysztof Stanowski przekazali na rzecz opiekującej się nim fundacji 30 tys. zł. To efekt akcji podjętej przez dwójkę wspomnianych dziennikarzy – Mazurek i Stanowski wspólnie napisali tomik poezji, a dochód ze sprzedaży postanowili przekazać na rzecz przeróżnych osób potrzebujących pomocy, w tym właśnie młodego piłkarza z Prostek.
Krzysztof Stanowski z Kanału Sportowego oraz Robert Mazurek z RMF FM wspólnie prowadzą własny format w ramach youtube’owego Kanału Sportowego. W lipcu tego roku para dziennikarzy wspólnymi siłami wydała własny tomik poezji pt. „Kmioty Polskie”.

To wydawnictwo to odpowiedź na wypowiedź Jasia Kapeli, poety i pisarza, publicysty „Krytyki Politycznej”, aktywisty lewicowego, który był gościem Stanowskiego w „Kanale Sportowym”. Kapela Żalił się, że na wierszach nie można zarobić i domagał wprowadzenia tzw. opłaty reprograficznej. Stanowski oponował, twierdząc, że artyści powinni być silni siłą własnych umiejętności, a nie być wspierani systemowo, skoro nikt ich twórczości nie czyta.

W programie Stanowskiego Jaś Kapela został bezlitośnie skrytykowany (nagranie ma niemal 4 mln wyświetleń), za co później nazwał prowadzącego „kmiotem”. I stąd właśnie wziął się tytuł tomiku Stanowskiego i Mazurka. Para postanowiła przy okazji udowodnić Kapeli, że „dobra” poezja zawsze znajdzie odbiorców i da zarobić twórcy.

W lipcu podjęli akcję sprzedaży „Kmiotów polskich”, które rozeszły się w ponad 11 tys. egzemplarzy. Wiersze zostały napisane w czerwcu w „trybie błyskawicznym” (jeden przez ok. 6 minut), ale z dostarczeniem tomików do nabywców czekano właśnie do Bożego Narodzenia. Twórcy zarobili wówczas 275 tys. zł. Cały dochód z „Kmiotów polskich” został przeznaczony na cele charytatywne.

24 grudnia, obaj dziennikarze przystąpili do dzielenia pieniędzy ze sprzedaży poezji. W Wigilię Bożego Narodzenia rozdysponowali 150 tys. Po 75 tys. od osoby. Krzysztof Stanowski postanowił przekazać 30 tys. zł na rzecz Sebastiana Ocimka z Prostek!

Sparaliżowany 16-latek walczy o powrót do zdrowia po fatalnym wypadku, do jakiego doszło podczas jego ligowego debiutu piłkarskiego. 30 tys. przekazane przez Stanowskiego na pewno zwiększy szansę na skuteczną rehabilitację Seby. Stanowski przy okazji wystosował bardzo ważny apel do środowiska piłkarskiego.

Jest to straszliwa historia. Trochę mi żal, że środowisko piłkarskie w Polsce – środowisko pełne milionerów – nie jest w stanie się skrzyknąć i nie jest w stanie takiej zbiórki dla tego chłopaka zamknąć w jeden dzień. Wszyscy ci piłkarze kiedyś zaczynali i mieli te szczęście, że w pierwszym meczu nie doznali tak dramatycznej kontuzji, która kończy nie tylko karierę piłkarską, ale kończy życie takim, jakim było. Dla Sebastiana zaczął się nowy etap, ciężki etap — powiedział w wigilijnym wydaniu swojego programu Krzysztof Stanowski.
Obrazek w tresci

Sebastian Ocimek jest nieustannie rehabilitowany, a na rzecz chłopca można wpłacać środki poprzez jego zbiórkę na serwisie Pomagam.pl. Raz po raz są także organizowane przeróżne charytatywne eventy – zbiórki do puszek, mecze Drużyny Wielkich Serc. Sebie cały czas pomagają przyjaciele i jego macierzysty klub KS Pojezierze Prostki. A jakie są efekty rehabilitacji 16-latka? Wspaniałe! Proszę tylko spojrzeć na poniższą fotkę!
Obrazek w tresci


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5