Radni uchwalili podwyżki podatku od nieruchomości

2021-11-24 11:07:56 (ost. akt: 2021-11-24 11:15:39)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Zgodnie z przewidywaniami od nowego roku zapłacimy więcej za podatek od nieruchomości.
Na dzisiejszej sesji ełccy radni głosowali m.in. nad ustaleniem kwot podatku od nieruchomości na przyszły rok. Zgodnie z przewidywaniami podwyżka została wprowadzona. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to pierwsza podwyżka podatku od nieruchomości od kilku lat.

W przyszłym roku za metr mieszkania zapłacimy 89 groszy podatku, z kolei przedsiębiorcy za metr kwadratowy budynku, w którym prowadzona jest działalność gospodarcza zapłacą 25,74 zł. W pierwszym przypadku jest to podwyżka o około 27 proc., w drugim o ok. 12 proc.

Jak głosowali radni?

Za podwyżką swój głos oddało 11 radnych: Ewa Awramik, Emilia Górska, Piotr Karpienia, Nikodem Kemicer, Robert Klimowicz, Ada Lewandowska, Mirosław Sawczyński, Andrzej Surynt, Michał Tyszkiewicz, Bogusław Wisowaty i Aneta Wolna.

Przeciw było 8 radnych: Łukasz Cegiełka, Dariusz Dracewicz, Ireneusz Dzienisiewicz, Hubert Górski, Idzi Podwojski, Włodzimierz Szelążek, Robert Wesołowski i Krzysztof Wiloch.

Od głosu wstrzymało się 3 radnych: Adam Dobkowski, Arkadiusz Gąsiorek i Rafał Karaś.

Na sesji nieobecny był Adam Bartoszewicz.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3082322 25 lis 2021 06:54

    Jak byście nie wiedzieli, dlaczego, skąd te podwyżki, to zapytajcie prezydenta, o ile podniósł sobie wynagrodzenie. A teraz spójrzcie, kto głosował za podwyżką podatków. A np. nauczyciele, aby dostać 5% podwyżki pensji, musza strajkować przez miesiąc na ulicach, aby później zarabiać mniej od personelu sprzątającego szkołę. Dziwę się tylko, że nauczyciele głosowali za podwyżkami podatków...

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5