Oliwka zamierza obronić tytuł mistrzyni naszego kontynentu

2021-11-09 15:24:05 (ost. akt: 2021-11-10 07:47:20)
Oliwia Gajewczyk z koleżankami z kadry Polski

Oliwia Gajewczyk z koleżankami z kadry Polski

Autor zdjęcia: Thor Szkoła Walki

W czarnogórskiej Budvie odbywają się właśnie Mistrzostwa Europy Kadetów Starszych i Juniorów w Kickboxingu. Na turnieju nie mogło zabraknąć Oliwki Gajewczyk z ełckiego Thora. Nasza Mistrzyni zamierza wywalczyć dla kraju najwyższe laury i sięgnąć po złoto na europejskim czempionacie. Już po raz kolejny!
Ponad 140-osobowa reprezentacja Polski w kickboxingu, złożona z zawodników, trenerów i sędziów, uczestniczy właśnie w Mistrzostwach Europy Kadetów Starszych i Juniorów w czarnogórskiej Budvie. Rywalizacja odbywa się w formułach: Pointfighting, Light Contact, Kick Light, Full Contact, Low Kick i K-1 Rules.

Nasi reprezentanci turniej rozpoczęli we wtorek 8 listopada. W składzie Biało-Czerwonych jest 120 zawodniczek i zawodników, z czego większość to debiutanci na imprezie takiej rangi.

Nie dotyczy to Oliwii Gajewczyk ze Szkoły Walki Thor w Ełku, która na mistrzostwa Europy wybiera się już po raz drugi. W lipcu 2019 roku została mistrzynią Starego Kontynentu w formule K-1. Wówczas zapisała się w historii swojego klubu jako pierwsza reprezentantka Polski, pierwsza podwójna złoto- medalistka mistrzostw Polski, pierwsza zdobywczyni Pucharu Świata i pierwsza Mistrzyni Europy.

Z powodu pandemii koronawirusa w ubiegłym roku nie udało się przeprowadzić Mistrzostw Świata Kadetów i Juniorów w Belgradzie (listopad 2020). Poprzednie ME w młodszych kategoriach wiekowych – Juniorów, Kadetów i Dzieci – rozegrane zostały latem 2019 roku w węgierskim Győr. Polscy kickboxerzy zdobyli wtedy wraz ze złotem Oliwki Gajewczyk 58 medali: 14 złotych, 17 srebrnych i 27 brązowych.

Z tamtej reprezentacji w Budvie występuje dziesięciu naszych medalistów Mistrzostw Europy - K-1 Rules Juniorów, w tym oczywiście nasza mistrzyni z Ełku, która startuje w kategorii wagowej do 70kg .

Ełczanka na ME wybrała się wraz z naszą kadrą narodową w ubiegły piątek i dotarła do Budvy cała i zdrowa. Jest również w doskonałej formie o co zadbano w klubie i na październikowych konsultacjach reprezentacji, jakie zorganizowano w Legionowie.

Nasza Oliwka melduje się na Mistrzostwach Europy w Czarnogórze! Waga zrobiona ! Jeszcze tylko puchar! — czytamy na FB Thora we wpisie z 7 listopada.

Z racji okrojonego składu personalnego w swojej kategorii, Oliwia Gajewczyk wystąpi bezpośrednio w walce finałowej. Jej termin nie jest jeszcze znany.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5