Z ełckimi seniorami o metodach oszustów rozmawiali policjanci

2021-10-15 15:15:37 (ost. akt: 2021-10-15 15:24:09)

Autor zdjęcia: elk.pl

W środę jedna z kobiet straciła 43 tys. zł, druga 15 tys. zł i 1,2 tys. euro. Bądźcie czujni i nie dajcie się oszukać. Przed oszustami ostrzegajcie również seniorów. Oni są najbardziej narażeni na stratę oszczędności życia!
Tylko w tym tygodniu na Mazurach doszło do dwóch udanych prób oszustów na seniorach. Tym razem oszuści grasowali w Giżycku. W środę rano kobiety otrzymały telefony od pracownika banku dotyczące zagrożenia utraty pieniędzy z konta. Następnie około godz: 13:00 na numery stacjonarne do seniorek zadzwonił rzekomy policjant informując, że trzeba wypłacić pieniądze z konta i przekazać policjantowi w celu uniknięcia oszustwa. Niczego nieświadome seniorki zaufały swoim rozmówcom i postępowały zgodnie z ich poleceniami. Jedna z kobiet wypłaciła ponad 43 tys. złotych i zostawiła pieniądze we wskazanym miejscu – pod kołem zaparkowanego auta na jednym z parkingów. Druga spakowała 15 tys. złotych i 1 200 euro do reklamówki, którą przekazała przez balkon. Po przekazaniu pieniędzy, kobiety zorientowały się, że to oszustwo...

Dziś w Ełckim Centrum Rewitalizacji Społecznej STAJNIA odbyło się spotkanie seniorów oraz pracowników socjalnych z policjantami. Tematem było właśnie bezpieczeństwo osób starszych i samotnych.

Osoby starsze, często stają się ofiarami oszustów i naciągaczy. Samotne, ufne i pełne troski o bliskich, narażone są w większym stopniu na działania przestępców niż młodzi. Padają ofiarą oszustwa na wnuczka, na policjanta, na hydraulika, gazownika czy pracownika socjalnego.

Policjanci z ełckiej Komendy mówili o tym, jak postępować w przypadku zagrożenia oraz uświadamiali uczestników, jakimi metodami posługują się przestępcy.

Pamiętajcie, że w razie jakichkolwiek sytuacji wzbudzających niepokój należy dzwonić pod numer alarmowy 112. Warto też skontaktować się z kimś z rodziny, albo przynajmniej zaufanym sąsiadem.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5