Rozmawiamy z pierwszoklasistami o zdrowym odżywianiu

2021-10-12 17:20:32 (ost. akt: 2021-10-21 10:10:59)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Razem z naszymi Partnerami rozpoczęliśmy kolejną edycję akcji "Pamiętaj o drugim śniadaniu!". Zobaczcie, kogo już odwiedziliśmy!
Rozpoczęliśmy kolejną edycję naszej akcji "Pamiętaj o drugim śniadaniu". W najbliższym czasie odwiedzimy część pierwszoklasistów w Ełku i gminie Ełk. Razem z Partnerami naszej akcji rozmawiamy z pierwszakami, jak ważne jest zdrowe odżywianie i jedzenie drugiego śniadania.

W poniedziałek (11.10.2021) byliśmy w Szkole Podstawowej nr 5 w Ełku. Razem z nami pudełeczka z niespodzianką rozdawał Pan Wojciech Laskowski z firmy Energoutil. Dzieci obiecały nam, że będą przypominać rodzicom, żeby zawsze pakowali do kolorowych pudełek coś pysznego. I, przede wszystkim, zdrowego.


We wtorek (12.10.2021) odwiedziliśmy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Ełku. Towarzyszył nam Pan Rafał Lemieszko z firmy Impress Decor, a przywiezione przez nas pudełeczka rozeszły się wśród pierwszaków jak ciepłe bułeczki. Pan Rafał dostał gorące podziękowania od uczniów, a Ci - podobnie jak ich rówieśnicy z SP 5 - obiecali, że nie zapomną o drugim śniadanku.


W czwartek (14.10.2021) zajrzeliśmy z naszą "pożywną" akcją do Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku, a nasza wizyta zbiegła się akurat z bardzo ważną uroczystością - ślubowaniem pierwszoklasistów! Rozochoconym uczniom śniadanka wręczył mecenas akcji, Pan Maciej Olszewski z firmy FALA. Dzieci z ełckiej "czwórki" nie omieszkały zapewnić nas, że oczywiście będą pamiętały o zabieraniu do szkoły drugiego śniadanka.


Rozpoczął się drugi tydzień z naszą akcją "Pamiętaj o drugim śniadaniu!". W poniedziałek (18.10.2021) odwiedziliśmy pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Towarzyszyli nam Partnerzy naszej akcji, Pan Wojciech Dziekoński, Prezes Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Ełku i Pani Magdalena Jusiel. Podczas spotkania z pierwszoklasistami nie tylko rozmawiali o zdrowym odżywianiu się. Opowiedzieli również, skąd bierze się ciepło w ełckim domach, szkołach i firmach.


We wtorek (19.10.2021) zajrzeliśmy do pierwszaków z podstawówki Zespołu Szkól Sportowych w Ełku. Dzieciaczki otrzymały przydatne pudełeczka z małą niespodzianką, które ufundował nasz mecenas Pan Michała Edward Wenda, Prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Ełku. Od uczniów SP 6 dowiedzieliśmy się także o ich gustach - lubią paprykę (także chilli) oraz jedzą dużo marchewek. Oczywiście dali nam słowo honoru, że będą pamiętały o zabieraniu ze sobą do szkoły pudełeczka z drugim śniadaniem.


W środę (20.10.2021) odwiedziliśmy najmłodsze klasy w Szkole Podstawowej nr 7. Z młodymi uczniami spotkał się również Pan Aleksander Puciłowski, Prezes Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej. Dzieci podczas spotkania opowiadały o ty, co jedzą na drugie śniadanie. jak się okazuje, najmłodsi odżywiają się całkiem zdrowo. I to cieszy!


W środę (20.10.2021) odwiedziliśmy również uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Danuty Siedzikówny "INKI". Towarzyszył nam Pan Andrzej Sewastianowicz, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku. Podczas spotkania dzieci miały też okazję dowiedzieć się czym zajmuje się Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Bo to właśnie dzięki nim w kranach mamy bardzo czystą wodę, którą możemy śmiało pić!


Czwartek (21.10.2021) to dzień naszej wizyty w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej. Okazało się, że uczniowie mają całkiem sporą wiedzę na temat zdrowego odżywiania - preferują warzywa nad słodycze, lubią zjeść na drugie śniadanko pożywną kanapkę lub jakiegoś zdrowego owocka. Na nasze ręce złożono także przesympatyczne podziękowania dla mecenasa akcji, Pana Józefa Gajka z PPUH Józef Gajek.Kogo jeszcze odwiedzimy? Wkrótce się dowiecie!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5