Wystawa będzie czynna do końca października

2021-10-05 09:26:30(ost. akt: 2021-10-05 09:40:23)

Autor zdjęcia: elk.pl

W sobotę w Muzeum odbył się wernisaż wystawy "Bizancjum i jego monety". Obchodzony był również jubileusz 40-lecia istnienia Ełckiego Koła Numizmatycznego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddziału w Suwałkach.
W ramach wernisażu wystawy "Bizancjum i jego monety" w Muzeum Historycznym w Ełku odbyły się wykłady okolicznościowe poświęcone historii monet bizantyjskich oraz Bizancjum, koncert okolicznościowy oraz zwiedzanie wystawy.

Na wystawie można obejrzeć ponad 130 monet, głównie solidów (czyli złotych monet bizantyjskich), ale także m.in. histamenonów, hyperionów, stameonów oraz follisów (brązowe monety).

Organizatorem wystawy jest Polskie Towarzystwo Numizmatyczne Oddział w Suwałkach Koło w Ełku oraz Muzeum Historyczne w Ełku.

W sobotę obchodzony był również jubileusz 40-lecia istnienia Ełckiego Koła Numizmatycznego Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego Oddziału w Suwałkach.

Z tej okazji przyznane zostały liczne wyróżnienia i podziękowania. Otrzymali je zarówno członkowie PTN, jak i osoby zaangażowane we współpracę, a także przyjaciele i osoby szczególnie zasłużone. Prezes Koła Numizmatycznego w Ełku przyznał również liczne medale okolicznościowe wybitne z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Koła.

elk.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5