Kto pokieruje gminnymi szkołami?

2021-09-10 08:14:09(ost. akt: 2021-09-10 08:14:52)

Autor zdjęcia: UG Ełk

Znamy wyniki konkursów na dyrektorów dwóch placówek oświatowych w gminie Ełk: Stradunach i Nowej Wsi Ełckiej. Zmiana nastąpiła również w Mrozach Wielkich.
W Stradunach szkołą pokieruje przez kolejne lata Kamila Hańczyc, która może pochwalić się wykształceniem wyższym magisterskim w zakresie filologii angielskiej. W Zespole Szkół Samorządowych w Stradunach pracuje od 2008 roku, wcześniej zaś przez rok pracowała w Zespole Szkół Samorządowych w Starych Juchach. W ostatnim roku szkolnym (2020/21) pełniła już obowiązki dyrektora ZSS w Stradunach.

Szkoła jest miejscem, które nie tylko uczy, ale również wychowuje człowieka świadomego i odpowiedzialnego, posiadającego wiedzę i umiejętności konieczne do przyszłego funkcjonowania we współczesnym świecie – uważa Kamila Hańczyc.

30 lat w szkole w Nowej Wsi Ełckiej pracuje Katarzyna Niedźwiecka, która wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowej Wsi Ełckiej, więc bardzo dobrze zna społeczność szkolną – uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną. W roku szkolnym 2020/2021 pełniła obowiązki dyrektora w tej samej szkole.

Kiedy zaczynałam pracę w Nowej Wsi, była tu ośmioklasowa szkoła podstawowa, która mieściła się w starym budynku – wspomina Katarzyna Niedźwiecka – Rozwój i rozbudowa placówki były równoległe do mojego rozwoju zawodowego. Przez ostatni trudny rok nauki w pandemii osiągnęłam bardzo wiele jako nauczyciel oraz dyrektor. Uczniowie zdobywali laury w konkursach artystycznych na szczeblach gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnopolskich. W ostatnim roku uczniowie klas ósmych poprawili wyniki na sprawdzianie zewnętrznym. Bardzo ważne dla mnie było również zapewnienie uczniom bezpieczeństwa i komfortu psychicznego.

W Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Mrozach Wielkich na stanowisku dyrektora Katarzynę Podbielską zastąpiła Małgorzata Wakuła, która jest dyplomowaną nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego.

Pani Małgorzata Wakuła w szkole pracuje od 20 lat – wyjaśnia wójt Tomasz Osewski. – Jest twórcza, aktywna, stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe, rzetelnie realizuje powierzone jej zadania. Priorytetem w pracy Małgorzaty Wakuły jest wspieranie ucznia w jego rozwoju i zdobywaniu wiedzy. Jestem przekonany, że poradzi sobie z obowiązkami dyrektora placówki.

UG Ełk, opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5