Dwóch na motorówce i jeden na rowerku

2021-08-03 00:53:03 (ost. akt: 2021-08-03 01:02:33)

Autor zdjęcia: KPP Mrągowo

Weekend promilami. Tym razem nie na lądzie, ale na wodzie. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy pod wpływem alkoholu pływali sprzętem wodnym. Dwie osoby sterowały łodziami motorowymi, a trzecia rowerem wodnym.
Pogoda minionego weekendu sprzyjała wypoczynkowi nad wodą. Niestety niektóre osoby lekceważąco podchodzą do bezpieczeństwa i łamią obowiązujące przepisy.

Podczas minionego weekendu policyjne patrole ujawniły trzy osoby, które będąc pod wpływem alkoholu pływały sprzętem wodnym po Jeziorze Ełckim. Wśród nich było dwóch sterników łodzi motorowych. Jeden z nich został zatrzymany do kontroli w niedzielę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało promil alkoholu w jego organizmie. 30-letni mieszkaniec Ełku pływając w takim stanie miał na pokładzie jeszcze pasażera. Pasażerów zabrał też ze sobą nietrzeźwy steromotorzysta zatrzymany przez patrol wodny w sobotę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz nieodpowiedzialnym sternikom za kierowanie łodziami w stanie nietrzeźwości kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Mandatem karnym został ukarany natomiast 38-letni mieszkaniec Augustowa, który mając blisko promil alkoholu w organizmie pływał rowerem wodnym.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą apelujemy o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy by nie wchodzić do wody będąc pod wpływem alkoholu i nie korzystać ze sprzętów wodnych. Jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą — apeluje nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. greg #3071992 3 sie 2021 06:47

    A ile mandatów wlepili szanowni policjanci idąc (lub jadąc) do pracy ul. Grunwaldzką? Czekamy na powtórkę, aż ktoś będzie potrzebował pomocy a straż pożarna czy karetka nie dojedzie bo ul. Grunwaldzka pozastawiana samochodami, że z wózkiem z dzieckiem ciężko przejechać? A ile mandatów wlepiono pieszym na drodze rowerowej? To jest prawdziwe zagrożenie, a nie osoba pijąca piwko na rowerku wodnym...

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5