Dzieci z wakacyjną wizytą w Urzędzie Gminy Ełk

2021-07-30 09:47:26 (ost. akt: 2021-07-30 09:50:11)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Urząd Gminy Ełk gościł w swoich progach nietypowych odwiedzających. Do urzędu zawitały dzieci wraz z opiekunkami warsztatów, które odbywają się w ramach „Wakacji z Fundacją Wsparcia Nauki i Biznesu”.
Grupa maluchów zapoznała się z pracą Wójta Gminy Ełk, Zastępcy Wójta Gminy Ełk, zadaniami poszczególnych wydziałów i pracowników Urzędu Gminy Ełk. Zastępca Wójta Bożena Wołyniec chętnie rozmawiała z dziećmi, odpowiadała na ich pytania, przekazywała interesujące fakty oraz ciekawostki z życia Urzędu Gminy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

Jednym z punktów zwiedzania była sala konferencyjna im. Marii i Lecha Kaczyńskich. Dzieci chętnie wcielały się w role przyszłych radnych gminy, a Bożena Wołyniec opowiadała im o pracy rady oraz przebiegu posiedzeń.

Najmłodsi odwiedzili też Wydział Gospodarki Gruntami i Ochrony Środowiska. Poznały naczelnik Annę Gajko oraz pracowników wydziału. Również i tam nie ominął gości drobny poczęstunek. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła wyższa od nich samych drukarka.

Ostatnim punktem zwiedzania był gabinet Zastępcy Wójta, która pozwoliła najmłodszym usiąść na swoim miejscu i choć na chwilę poczuć się pracownikiem Urzędu Gminy Ełk. Miny dzieci wskazywały na ogromne zainteresowanie – kilkoro z nich zadeklarowało, że zostanie urzędnikami, a jeden nawet samym wójtem.

mat. Gmina Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5