Światła na Przemysłowej na ostatniej prostej

2021-07-29 14:10:47 (ost. akt: 2021-07-29 14:11:23)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Przemysłowej, Przytorowej i Malinowej po wielu miesiącach zbliża się do finiszu. Do wykonania pozostało jedynie oznakowanie poziome.
W ramach budowy Parku Handlowego Karuzela przy ełckiej obwodnicy, inwestor realizował również prace związane z budową infrastruktury. Chodzi m.in. o przebudowę skrzyżowań przy Castoramie i na skrzyżowaniu z ełcką obwodnicą. Mimo że Karuzela otwarta jest już od kilku miesięcy, to sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu wciąż nie została uruchomiona. A to niestety znacznie utrudnia jazdę w tamtym miejscu. Przede wszystkim dla osób wyjeżdżających z ulicy Przytorowej w kierunku Suwalskiej, czy z ulicy Malinowej w kierunku ulicy Kilińskiego. Często trzeba spędzić na skrzyżowaniu kilka minut, aż uda się włączyć do ruchu.

Niestety na ełckiej obwodnicy, zarówno na wspomnianym skrzyżowaniu jak i sąsiednim - u zbiegu ulic Strefowej, Przemysłowej i Wrzosowej często dochodzi do groźnie wyglądających wypadków. Na szczęście na razie nikt w nich nie zginął.
Do naszej redakcji w ostatnim czasie zwróciło się kilku ełczan z pytaniami, czy znany jest termin uruchomienia "świateł". Bo jak przyznają w rozmowach z nami, ruch w tamtym miejscu jest naprawdę bardzo duży i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Kiedy zostanie uruchomiona sygnalizacja świetlna na ełckiej obwodnicy?

— Podczas pierwszego odbioru nakazaliśmy wykonać szereg poprawek związanych m.in. z ustawieniem sygnalizatorów, a także odnowić oznakowanie poziome na skrzyżowaniu. W tej chwili brakuje już tylko oznakowania poziomego i po jego wykonaniu sygnalizacja zostanie uruchomiona — wyjaśnia Karol Głębocki, rzecznik olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
I jak dodaje na termin realizacji wpływ miała także kolizja, podczas której został uszkodzony sygnalizator.

Budowę "świateł" realizuje inwestor parku handlowego, ale docelowo zostanie ona przekazana GDDKiA.

Kiedy światła zostaną uruchomione kierowców czeka test - czy jeżdżą zgodnie ze znakami, czy na pamięć. Miejmy nadzieję, że tych jeżdżących według starych przyzwyczajeń będzie zdecydowanie mniej.

Przypomnijmy, że podobną sytuację w Ełku mieliśmy ze skrzyżowaniem ulic Dąbrowskiego i Armii Krajowej. Tamtą sygnalizację realizował inwestor galerii Brama Mazur. Inwestycja ciągnęła się latami, ale w końcu została wykonana.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5