Potrącenie rowerzysty na ulicy Kilińskiego

2021-07-29 11:37:38 (ost. akt: 2021-07-29 11:39:56)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: archiwum policji

Do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło w środę na ulicy Kilińskiego. 29-letni rowerzysta z niegroźnymi obrażeniami trafił do szpitala.
W środę tuż przed godziną 22:00 w Ełku na ulicy Kilińskiego kierujący samochodem osobowym marki Citroen wyjeżdżając z drogi wewnętrznej nie ustąpił pierwszeństwa rowerzyście jadącemu ścieżką rowerową.

- 29-latek został przewieziony do szpitala. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważniejszych obrażeń. Kierujący citroenem za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym. Obaj uczestnicy kolizji byli trzeźwi - wyjaśnia nadkom. Agata Jonik z ełckiej policji.

Policjanci apelują! Zawsze miejmy oczy dookoła głowy. Szczególną czujność zachowajmy przy utrudnionych warunkach drogowych np. gdy jest ciemno lub pada deszcz. Włączając się do ruchu, upewnijmy się czy mamy do tego sposobność. Pamiętajmy, że w konfrontacji z samochodem pieszy czy rowerzysta ma minimalne szanse, by wyjść z niej bez szwanku. Dbajmy o siebie i szanujmy się nawzajem na drodze!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5