Już w sobotę spotkanie z Jackiem Pałkiewiczem

2021-07-27 09:34:55 (ost. akt: 2021-07-27 09:37:22)
Indianka Janomami znad Górnego Orinoko

Indianka Janomami znad Górnego Orinoko

Autor zdjęcia: Zdjęcia z archiwum Jacka Palkiewicza

W programie warsztaty, koncerty i spotkania autorskie m.in. z Jackiem Pałkiewiczem, polskim podróżnikiem, eksploratorem i reporterem, który od ponad czterdziestu lat odkrywa najdalsze, najbardziej skryte zakątki świata.
Festiwal rozpocznie się w Ełku w przyszły piątek 30 lipca. Tego dnia jednym z ważniejszych wydarzeń będzie wernisaż wystawy "Siegfried Lenz. Spojrzenia” o godzinie 17. Oprócz wykładu "Dezercja z rzeczywistości" (red. Adam Krzemiński, tygodnik "Polityka") odbędzie się rozstrzygnięcie V Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Siegfrieda Lenza (organizator: Muzeum Historyczne w Ełku). Z kolei wieczorem odbędą się dwa koncerty Renaty Przemyk i Lecha Janerki.

Sobotnie popołudnie upłynie nam na spotkaniach autorskich z zaproszonymi gośćmi. Jednym z nich będzie Jacek Pałkiewicz (ECK, godz. 16:00). Jest to jeden z najbardziej aktywnych podróżników i eksploratorów naszych czasów. Trener i twórca survivalu w Europie. Niestrudzony organizator wypraw na wszystkich szerokościach geograficznych globu. Z zapałem dokumentujący pradawne kultury małych grup etnicznych, które pod niszczącymi wpływami naszej cywilizacji na zawsze znikają z powierzchni ziemi... Na swoim koncie ma wiele osiągnięć i wyróżnień jak: odkrycie źródła Amazonki, szkolenia kosmonautów i jednostek antyterrorystycznych, założenie pierwszej w Europie szkoły survivalu, odznaczenie prymasowskie, pełnił rolę ambasadora Mazur, i wiele innych. Jest autorem ponad 40 publikacji książkowych (w tym wydania wznowione, uaktualnione i rozszerzone) i niezliczonych publikacji w prasie międzynarodowej. Odbył i zorganizował ponad 100 wypraw i podróży w różne zakątki ziemi. Do dnia dzisiejszego pozostaje aktywny w swoich profesjach. Podróżuje oraz prowadzi i organizuje wyprawy na całym świecie i na różną skalę. Nieprzerwanie pisze artykuły dla prasy polskiej i międzynarodowej. Jego twórczość pisarska ukazuje się na półkach księgarni. Jacek Pałkiewicz jest członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie.

Z kolei wieczorem na scenie Ełckiego Centrum Kultury wystąpi Król.
Na niedzielę organizatorzy zaplanowali również serię ciekawych spotkań m.in. z Zofią Turowską (ECK, godz. 17) czy Januszem Majewskim (ECK, godz. 18). A na zakończenie na scenie wystąpi Ralph Kaminski.

Oprócz tego w programie liczne warsztaty i wystawy. Szczegóły wydarzenia na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ełku i Ełckiego Centrum Kultury.

palkiewicz.com, tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5