Pożegnali proboszcza mszą świętą i kinem plenerowym

2021-07-14 08:05:57(ost. akt: 2021-07-14 08:14:01)

Autor zdjęcia: Gmina Ełk

Decyzją władz Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich ks. Paweł Greń kończy posługę w Stradunach i przenosi się do Drezdenka (województwo lubuskie). 12 lipca 2021 roku w parafii pw. Matki Bożej Królowej w Stradunach została odprawiona Msza św. dziękczynna za posługę proboszcza ks. Pawła Grenia CRL. Wieczorem zaś w parku przy kościele stanęło kino plenerowe, a zebrani obejrzeli film włoskiej produkcji „Sami bez mamy”.
Za dotychczasową pracę w Gminie Ełk duchownemu podziękował m.in. Wójt Tomasz Osewski.

– Dziękujemy księdzu Pawłowi za każdy dzień posługi mieszkańcom w Stradunach, w naszej gminie i diecezji, a zwłaszcza wszystkie inicjatywy remontowe, które zostały zrealizowane w miejscowej parafii, przy pięknym zabytkowym kościele i w jego otoczeniu – mówi Tomasz Osewski, Wójt Gminy Ełk.

Nowym proboszczem w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Stradunach został ks. Piotr Walczak CRL, który w ostatnich latach był przeorem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Co ciekawe, straduńska parafia jest znana księdzu Piotrowi, bo kilkanaście lat temu… był w niej proboszczem.

– Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości we wszystkich troskach i poczynaniach dla dobra wspólnoty parafialnej, mieszkańców Stradun i naszej pięknej gminy – życzy nowemu proboszczowi Wójt Tomasz Osewski.

mat. Gmina Ełk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5