Skubas otwiera letnią edycję „Pociągu do Kultury”

2021-07-07 18:25:50 (ost. akt: 2021-07-07 18:43:32)

Autor zdjęcia: MHE

KULTURA || Muzeum Historyczne w Ełku rusza z drugą edycją organizowanego przez siebie wydarzenia „Pociąg do Kultury”. To seria specjalnych przejazdów wąskotorówką połączona z koncertami w Sypitkach. Pierwszy już lada chwila, a wystąpi na nim Skubas.
Pociąg do Kultury to doskonała oferta MHE skierowana do wszystkich fanów „kulturalnego” relaksu, w postaci przejazdów uroczą wąskotorówką, przy jednoczesnym zaoferowaniu im rozrywek w formie koncertów odbywających się w podełckich Sypitkach.

Pierwsze wydarzenie w ramach letniej edycji „Pociągu do Kultury” zostanie zorganizowane już 14 lipca. Tego dnia wszyscy chętni będą mogli wyruszyć tuż po godz. 20:00 z Ełku do Sypitek, gdzie będzie czekał na nich z koncertem Skubas, rozpoznawalny w naszym kraju artysta, który „stworzył jedną z piękniejszych polskich piosenek miłosnych o braku miłości. Skubas był artystą undergroundowym, ale sukces jego dwóch płyt („Wilczełyko” i „Brzask”) sprawił, że artysta wszedł do mainstreamu.

Obrazek w tresci

Skubas ma za sobą występy na najważniejszych polskich festiwalach (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival, Jarocin, Przystanek Woodstock). Brał również udział w takich projektach jak Męskie Granie Orkiestra, Obywatel GC v.2.0 czy Europejski Stadion Kultury. Premiera koncertowa pierwszego singla zapowiadającego nowy album miała miejsce podczas Męskiego Grania w Warszawie przed ponad 15-tysięczną publicznością. 23.10.2020 r. ukazał się trzeci album Skubasa pt. „Duch”. Do tej pory ukazały się 4 videoklipy promujące to wydawnictwo, w tym „Ojciec i syn” nagrodzony podczas 7 edycji Papaya Young Directors.

Bilety na „Pociąg do Kultury” kosztują odpowiednio: normalny – 36 zł, ulgowy – 23 zł (dzieci i młodzież w wieku szkolnym, studenci, emeryci i renciści, kombatanci, weterani wojenni, osoby niepełnosprawne I i II grupy oraz inwalidzi (za okazaniem stosownej legitymacji). Najmłodsze dzieci (do lat 5) mogą wziąć udział w wydarzeniu bezpłatnie. Bilety można nabyć bezpośrednio w kasie muzeum, jak i drogą online TUTAJ


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5