Ks. Sebastian Margiewicz to nowo wyświęcony kapłan dla diecezji ełckiej

2021-06-02 10:56:31 (ost. akt: 2021-06-02 10:57:41)

Autor zdjęcia: diecezjaelk.pl/rr/wsd

W minioną sobotę bp Jerzy Mazur udzielił święceń prezbiteratu w katedrze św. Wojciecha w Ełku. Z kolei w niedzielę nowo wyświęcony kapłan w swojej rodzinnej parafii sprawował swoją Mszą Świętą prymicyjną, podczas której udzielił wiernym specjalnego błogosławieństwa przez nałożenie rąk.
Liturgii święceń przewodniczył bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Mszę św. z biskupem ełckim koncelebrowali m.in., bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej, księża profesorowie, księża proboszczowie nowego prezbitera oraz kapłani przybyli na uroczystość.

Ks. Sebastian Margiewicz z parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach to nowo wyświęcony kapłan dla diecezji ełckiej.

Podczas obrzędu święceń biskup, który należy do grona następców Apostołów, nałożył ręce na głowę diakona, udzielając mu przez to szczególnej mocy Ducha Świętego, dzięki której stał się prezbiterem Kościoła. Biskup namaścił także jego dłonie olejem Krzyżma Świętego na znak uczestnictwa w posłannictwie Chrystusa. Z rąk pasterza diecezji nowo wyświęcony kapłan przyjął namaszczonymi dłońmi dary chleba i wina, które mocą Ducha Świętego i przez posługę kapłanów stają się Ciałem i Krwią Chrystusa.

Fot. diecezjaelk.pl/rr/wsd

Bp Mazur podziękował też między innymi rodzicom za to, że stworzyli dla swojego syna warunki dla rozwoju łaski powołania. Zaznaczył, że to właśnie rodzina jest pierwszym seminarium. Zwrócił się także do wiernych z prośbą o modlitwę w intencji nowo wyświęconego kapłana, aby miał w sobie jak najwięcej wiary, nadziei i miłości, aby szedł drogą Chrystusową przez życie kapłańskie.

W niedzielę, 30 maja, nowo wyświęcony kapłan w swojej rodzinnej parafii sprawował swoją Mszą Świętą prymicyjną, podczas której udzielił wiernym specjalnego błogosławieństwa przez nałożenie rąk.

Wyższe Seminarium Duchowne w Ełku od początku istnienia, czyli od roku 1992, wykształciło 224 alumnów, którzy otrzymali święcenia kapłańskie. Obecnie w diecezji ełckiej jest ponad 320 kapłanów diecezjalnych i 40 kapłanów zakonnych. Zdecydowana większość duchowieństwa duszpasterzuje w 152 parafiach diecezji.

Ks. Sebastian Margiewicz otrzymał również dekret kierujący go do parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Rajgrodzie.

diecezjaelk.pl/rr, opr. tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5