Natalia Kuczewska MŁODZIEŻOWĄ WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA W BOKSIE!

2021-04-22 16:23:10 (ost. akt: 2021-04-22 16:33:54)

Autor zdjęcia: Natalia Kuczewska/PZB

Natalia Kuczewska MŁODZIEŻOWĄ WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA 2021! Pięściarka ełckiego Mazura wywalczyła dla naszego kraju SREBRNY medal!
Niesamowity sukces naszej pięściarki. W walce finałowej Polka niestety musiała uznać wyższość reprezentantki Indii, Gitiki

Natalia Kuczewska przez cały turniej prezentowała coraz wyższą formę, rozkręcając się z walki na walkę jak dobrze naoliwiona maszyna. Na pewno kluczowe było doskonałe przygotowanie kondycyjno-motoryczne oraz idealne wstrzelenie się z formą wypracowywaną pieczołowicie na zgrupowaniach kadry i – Natalia jest zawodniczką ełckiego Mazura – na sali klubowej, gdzie pracuje z nią na co dzień uznany szkoleniowiec, Tadeusz Biryło.

Trener Biryło mówił po półfinale, że postawa Natalii na Mistrzostwach Świata jest niejako ukoronowaniem jego 40 letniej kariery bokserskiej. Po dzisiejszym występie sądzimy, że musi nieco odłożyć w czasie swoje słowa – z naszej pięściarki powoli wyrasta nadzieja polskiego boksu olimpijskiego. Natalia musi tylko ciężko trenować, liczyć na brak kontuzji i szlifować swoje umiejętności, a czekają ją (i trenera Biryło) jeszcze większe sukcesy.

- Natalia pochodzi z klubu Mazur Ełk. Trenerzy zrobili świetną robotę – powiedział tuż przed walką finałową Natalii ostatni polski medalista olimpijski w boksie, Wojciech Bartnik.

W walce finałowej kieleckich Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Boksie Natalia zmierzyła się z równie utalentowaną co ona reprezentantką Indii, Gitiką.

W pierwszej rundzie obie Panie używały gęstych kombinacji – Gitika biła ich nieco więcej, ale Natalia miała kilka celnych, głównie pojedynczych ciosów. Sędziowie uznali, że lepiej prezentowała się Hinduska. To w dużej mierze zasługa jej udanych ataków na korpus Polki.

W drugiej odsłonie Gitika nadal starała się doskakiwać i atakować szybkimi kombinacjami, ale Natalia już była na nie lepiej przygotowana. Niestety w połowie II rundy odnowił się problem z nosem reprezentantki naszego kraju. Mimo tego zaprezentowała się lepiej, niż w pierwszym starciu. Polka starała się unikać wielu ciosów rywalki, ale ta nie dawała jej za bardzo szansy na kontratak ponieważ błyskawicznie skracała dystans i uruchamiała swoje szybkie kombinacje na korpus. Drugą rundę na kartach sędziów wygrała również Gitika.

Trzecia runda to już wyraźnie zarysowana przewaga szybszej na nogach Hinduski. Trzeba jednak przyznać, że Natalia walczyła słabiej, niż w poprzednich walkach – widać było zebrane w trakcie turnieju zmęczenie. Hinduska boksowała sprytnie i nie ulegało wątpliwości, że to ona zostanie wygraną tego pojedynku.

Natalia Kuczewska wywalczyła srebrny medal i została Wicemistrzynią Świata 2021. To wielki sukces pięściarki ełckiego Mazura, jak i prestiż dla naszego miasta. W Ełku zawsze było mnóstwo talentów pięściarskich – teraz nadchodzi czas młodego pokolenia, z Natalia Kuczewską i jej równie utalentowanym kolegą Adrianem Krukowskim na czele.

Serdecznie gratulujemy!


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5