Anna Wojciechowska wchodzi do Sejmu

2021-04-07 10:17:53 (ost. akt: 2021-04-07 15:34:59)
We wtorek dotarła do nas smutna informacja o śmierci posłanki Anny Wasilewskiej. Zgodnie z wyborczą arytmetyką, mandat w naszym okręgu wyborczym obejmie teraz ełczanka Anna Wojciechowska.
We wtorek późnym popołudniem zmarła Anna Wasilewska, posłanka Koalicji Obywatelskiej. Miała 63 lata.

Jak się okazuje jej mandat w Sejmie obejmie ełczanka Anna Wojciechowska. W wyborach do Sejmu w 2019 roku startowała z KKW Koalicja Obywatelska PO.N IPL Zieloni.

— To dla mnie bardzo duże zaskoczenie — mówi Anna Wojciechowska. Jak dodaje na razie nie chce komentować tego, że będzie reprezentowała Warmię i Mazury w parlamencie. Czeka na oficjalne informacje z kancelarii Sejmu.

— Znałam Annę Wasilewską, była ciepłą, wspaniałą i życzliwą osobą. Wiele nas łączyło. Wspierała mnie również podczas kampanii wyborczej. Chciała zrobić tak wiele dobrego dla naszego regionu. Wciąż nie mogę uwierzyć, że nie ma jej wśród nas — dodaje Anna Wojciechowska.

Anna Wojciechowska urodziła się w 1960 roku w Suwałkach. Jest ekonomistką. Ukończyła studia na kierunku Finanse i Bankowość. Przez wiele lat pracowała w ełckim ratuszu, gdzie zajmowała się m.in. pozyskiwaniem funduszy unijnych. Wiele inwestycji zrealizowanych w mieście to częściowo także jej zasługa. Pracowała również w ełckim Parku Naukowo-Technologicznym, była zatrudniona w urzędzie gminy Ełk. Obecnie pracuje w Starostwie Powiatowym w Ełku.

W wyborach samorządowych w 2018 roku kandydowała na urząd prezydenta Ełku, ale bez powodzenia. Jest radną Rady Miasta Ełku.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5