Zbierają pieniądze na łazienkę dla niepełnosprawnego Kamila i jego mamy

2021-02-22 22:28:20 (ost. akt: 2021-02-22 22:36:38)

Autor zdjęcia: zrzutka.pl

Kochająca się rodzina potrzebuje wsparcia. Mama i syn, którzy na co dzień są dla siebie wszystkim potrzebują pomocy, aby móc godnie żyć. Już w marcu w Parku Solidarności odbędzie się kiermasz książek.
W pomoc Kamilowi i jego mamie zaangażowali się wolontariusze z Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia. Cel, dla wielu z nas, może wydawać się prosty. Dla tej rodziny jest jednak szansą na lepsze, wygodniejsze życie. Kamil i jego mama potrzebują łazienki.

Kamil jest osobą niepełnosprawną, dotkniętą epilepsją. Na co dzień mieszka z bardzo chorą mamą, która niedawno przeszła drugi udar, wykryto u niej również chorobę Parkinsona. Ciężko jest wykonywać codzienne obowiązki przy takich chorobach, a rodzina wydaje dużo na leki, których systematyczne przyjmowanie jest przy takich schorzeniach niezbędne. Rodzina jest cudowna, mocno wspierają się wzajemnie i pomimo wielu trudności starają się wierzyć, że będzie lepiej. Pani Jola uwielbia piec ciasta, Kamil lubi robić zdjęcia, żeby uwiecznić każdą chwilę ich życia. W ich oczach widać miłość i wzajemne wsparcie pomimo problemów — czytamy na zrzutka.pl. — Pani Jolanta przy postępującej chorobie Parkinsona ma problemy z korzystaniem z wanny, dlatego remontu wymaga łazienka. Dokładnie miałaby to być wymiana wanny na brodzik, co niestety wiąże się z przesunięciem zlewu i przerobieniem instalacji. Pomieszczenie było ostatnio zalane i od sufitu odpada tynk. Rodzina mieszka w Ełku, w mieszkaniu, które należy do syna, który nie ma możliwości finansowej przebudowy łazienki, ale jest w stanie podjąć się fizycznej pracy przy remoncie. Na wszystkie wydatki związane z przebudową i remontem łazienki potrzebna jest kwota 5 000 zł, którą chcielibyśmy zebrać, bo pomóc tej kochającej się rodzinie.

Rodzina utrzymuje się z niskiej emerytury pani Jolanty (878 zł), renty socjalnej Kamila (1378 zł) i zasiłku pielęgnacyjnego (215 zł) - co daje łączny przychód 2471 zł. Po odjęciu wydatków stałych rodzinie zostaje 941 zł, czyli na osobę przypada 470,50 zł miesięcznie. Trudna sytuacja finansowa rodziny uniemożliwia więc wykonanie remontu.

W poniedziałek wieczorem na liczniku zbiórki było nieco ponad tysiąc złotych. Do realizacji celu brakuje niespełna 4 tys. zł.

Oprócz internetowej zbiórki, w marcu odbędzie się kiermasz książek. Wszystko za sprawą Fundacji Wolontariacki Ośrodek Wsparcia.

Jesteśmy w trakcie przygotowań do kiermaszu książek, który odbędzie się w marcu w Parku Solidarności w Ełku. Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na wsparcie Kamila i jego mamy, którzy pilnie potrzebują remontu łazienki — informują wolontariusze. — Wspomóc nasze wydarzenie można przychodząc w dniu kiermaszu i nabywając książkę lub przekazując nam książki, które już zostały przeczytane i zasługują by dać im drugie życie. Zbieramy książki fabularne, podręczniki, atlasy, słowniki, książki dla dzieci, bajki, komiksy itp. Książki można przekazywać nam już od dziś. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu – telefon 512832553 lub wiadomość przez Messenger.

Wolontariusze proszą, aby przekazywane książki były w dobrym stanie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5