Brązowy medal Mistrzostw Województwa z awansem do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski

2021-02-16 16:48:33(ost. akt: 2021-02-16 16:49:04)

Autor zdjęcia: Jarosław Andrzejewski

W walentynkową niedzielę w Giżycku odbyły się Mistrzostwa Województwa Wwarmińsko - Mazurskiego w Piłce Siatkowej w kategorii młodziczek. Młode siatkarki UKS Green Volley Ełk, na co dzień trenujące w zespole szkół sportowych, zdobyły brązowy medal i awansowały do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski, który odbędzie się 9-10 kwietnia.
W finałowym turnieju zmierzyły się cztery najlepsze zespoły, które wystartowały w tegorocznym sezonie. W całych rozgrywkach startowało siedemnaście drużyn z całego województwa, które najpierw były podzielone na dwie konferencje wschód i zachód. Po zakończeniu pierwszego etapu, została rozegrana runda Playoff. W pierwszej rundzie młode zawodniczki z Ełku wygrały z zespołem z Bartoszyc, a w kolejnej pokonały ekipę Kurian Volley Olsztyn i uzyskały awans do wymarzonego finału. W finałowym turniej w pierwszym pojedynku ełckie siatkarki przegrały wysoko z późniejszym mistrzem Chemik Olsztyn 0:2. W drugim meczu z gospodyniami przegrywamy w tie-breaku 1:2. W meczu decydującym o trzecim miejscu, który daje awans do kolejnej fazy rozgrywek po bardzo dramatycznym pojedynku wygrywamy z Truso Elbląg.

Start w lidze był współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.