Wyspecjalizował się w narzędziach, a operował w Ełku i Grajewie

2021-02-04 17:15:52 (ost. akt: 2021-02-04 17:26:24)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

10 zarzutów kradzieży usłyszał 30-latek, który kradł sprzęt ze sklepów w Ełku i Grajewie. Ukradł roboty samosprzątające, wiertarko-wkrętarki, ładowarki samochodowe i inny sprzęt o łącznej wartości blisko 9000 złotych. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kilka dni temu, w jednym z ełckich sklepów doszło do kradzieży 3 robotów samosprzątających. Sprawca wybiegł z nimi ze sklepu i odjechał samochodem. Policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć mieszkaniec Grajewa. Okazało się, że mieli rację.

Zbierając i analizując różne informacje policjanci ujawnili, że ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za szereg innych kradzieży w Ełku i Grajewie. Jak się okazało, mężczyzna przychodził nawet kilkukrotnie w ciągu jednego dnia do upatrzonego sklepu, za każdym razem w innym ubraniu (żeby nie wzbudzać podejrzeń) i czekał na dobrą okazję do kradzieży.

30-latek podejrzewając, że policjanci wpadli na jego trop i mogą chcieć z nim "porozmawiać" starał się ukryć przed wymiarem sprawiedliwości.

Jego zabiegi na niewiele się zdały. Finalnie mundurowi zatrzymali mężczyznę u jego rodziny, na terenie Grajewa. Skrupulatnie zebrane w tej sprawie dowody pozwoliły na przedstawienia mu 10 zarzutów kradzieży. To ciekawe i wartościowe fanty.

Okazało się, że mężczyzna ukradł kilka robotów samosprzątających, wiertaro-wkrętarki, piłę, ładowarki samochodowe czy nawet wagi kuchenne. Łączna wartość ukradzionych sprzętów to blisko 9000 złotych. Policjantom udało się odzyskać ukradzione rzeczy, a w "nagrodę" prokurator objął 30-latka dozorem policyjnym.
Kodeks karny za kradzież przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP Ełk

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5