Nie żyje Sławomir Zieliński

2021-02-01 23:46:26 (ost. akt: 2021-02-01 23:54:47)

Autor zdjęcia: Gmina Stare-Juchy

Był sołtysem Zawad Ełckich, członkiem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania “Lider w EGO”, Stowarzyszenia „Orzeł Stare Juchy", członkiem Zarządu Stowarzyszenia „Mukszty”.
Z głębokim smutkiem pragnę poinformować, że zmarł członek naszego Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania “Lider w EGO” Sławomir Zieliński. Był z nami od początku tworzenia LGD. Zawsze aktywny. Był członkiem Rady. Zawsze można było liczyć na jego obecność, uczciwość, pomoc. Żegnaj Sławku — takimi słowami żegnają Sławomira Zielińskiego koleżanki i koledzy ze Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania “Lider w EGO”.

W 2019 roku, podczas Samorządowego Dnia Sołtysa, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił 100 sołtysów z województwa warmińsko-mazurskiego za zaangażowanie społeczności lokalnych, inicjujących działania wpływające na zachowanie dziedzictwa kulturowego. Wśród setki sołtysów wyróżniony został Sławomir Zieliński.

Tak o działalności Sławomira Zielińskiego mogliśmy przeczytać wówczas na stronie internetowej Gminy Stare Juchy:

Osiągnięcia jakie zdobył Pan Sławomir Zieliński to m.in.: I miejsce w Powiecie Ełckim za konkurs „Piękna wieś”, III m-ce w województwie warmińsko – mazurskim w konkursie „Czysta i piękna zagroda – estetyczna wieś”.

Ma za sobą realizację licznych projektów i dotacji oraz efektywne wykorzystanie funduszy sołeckich na przestrzeni lat. Jednym z największych realizacji na rzecz sołectwa to projekt zrealizowany w 2013 r., pt. „Budowa świetlicy wiejskiej w Zawadach Ełckich”, dzięki któremu zostało stworzone miejsce wspólnych spotkań mieszkańców. W latach 2009 -2018 została wybudowana wiata oraz grill, renowacja i konserwacja placu zabaw, naprawa i konserwacja pomostu plażowego na jeziorze Zawadzkim.

Sołtys wsi na przestrzeni lat aktywnie działał przy świetlicy wiejskiej angażując przy tym lokalną społeczność, np. podczas organizacji wydarzenia „100 lat Niepodległej”.

Wszystkie te działania możliwe były dzięki owocnej i spójnej współpracy Sołectwa ze Stowarzyszeniem „MUKSZTY” oraz Gminą Stare Juchy i Starostwem Powiatu Ełckiego.

tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5