Za trzy tygodnie Wielki Finał!

2021-01-08 10:31:54 (ost. akt: 2021-01-08 10:32:01)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

Orkiestra w tym roku zagra nieco później niż zwykle, bo 31 stycznia. Ale datki na sprzęt ratujący życie można już wpłacać. Tegoroczne hasło Orkiestry to "Finał z głową".
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była gotowa, by 10 stycznia po raz 29. grać nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. 1 362 Sztaby, mimo pandemii, bardzo, bardzo wiele osób chciało z nami grać. Pokonaliśmy mnóstwo różnych przeciwności, aby zorganizować Sztaby, i nadal jesteśmy gotowi, jesteśmy w blokach startowych, aby zagrać i zbierać pieniądze, aby ratować zdrowie i życie Polaków — pisze Jurek Owsiak na stronie Orkiestry.
Jak już wiadomo od połowy grudnia, nowa data Finału została wyznaczona na 31 stycznia.

Finał z głową - takie jest hasło przewodnie kolejnej edycji zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

— Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych — wyjaśnia na stronie Orkiestry Lidia Owsiak, dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

Na Warmii i Mazurach pieniądze będą zbierali wolontariusze w 59 sztabach. Jeden z nich jest również w Ełku. Na jego czele stoi dobrze znana wielu ełczanom Emilia Borawska. Ełcki sztab WOŚP oczywiście jest gotowy do tegorocznego finału. Listy wolontariuszy są już zamknięte, ale chętni do pomocy zawsze są mile widziani.

Pieniądze do puszek można już wrzucać. W Ełku, tak jak w całym kraju, w wielu punktach stoją już puszki, do których możemy wrzucać datki. Jedna z takich puszek stoi w ełckim ratuszu.

wosp.org.pl, tom

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5