Nie bij mnie, kochaj mnie - to nasz sprzeciw wobec przemocy!

2020-06-26 12:41:11(ost. akt: 2020-06-26 12:50:46)

Autor zdjęcia: Sztab, Wolontariusze WOŚP Ełk

Od rana możecie zobaczyć porozkładane misie! To nasz sprzeciw wobec przemocy! Nie bądź obojętny, reaguj! Nie krępujcie się, zabierzcie je do domu i opowiedzcie jego historię dalej! Kochaj mnie, nie bij mnie po raz kolejny w Ełku!
Jak co roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizuje akcję „Historia Misia. Nie bij mnie - kochaj mnie”. Celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec dzieci. Niestety wciąż co jakiś czas słychać w mediach o przypadkach dzieci z obrażeniami spowodowanymi agresywnym zachowaniem osoby dorosłej. Akcję zainicjowano jako protest przeciwko takim zachowaniom.

W Ełku akcja odbywa się 26 czerwca 2020 r. W różnych częściach miasta można dziś znaleźć symbolicznie poturbowane, zabandażowane, oklejone plastrami misie z dołączoną fiszką z hasłem „Nie bij mnie - kochaj mnie”.

Chodzi o zwrócenie uwagi przechodniów, by zatrzymali się, przeczytali hasło, zastanowili się nad przesłaniem akcji. Organizatorom zależy na reakcji, na pokazaniu, że warto podejść do małej istoty, sprawdzić, co się dzieje i zareagować.

Mieszkańcy mogą przygarnąć „skrzywdzone misie”.

opr. tom

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5