3 promile, 15-latek na miejscu pasażera i ucieczka przed policją

2020-05-19 18:17:28 (ost. akt: 2020-05-19 18:20:12)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Pijany kierowca citroena jeździł ulicami miasta, zignorował polecenia policjantów do zatrzymania pojazdu i uciekał przed policyjna kontrolą najpierw autem, a później pieszo. Został zatrzymany przez ełcką drogówkę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.
Wczoraj wieczorem około godziny 21:30 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o dziwnie zachowującym się kierowcy citroena, który na sklepowym parkingu jeździł tam i z powrotem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy po drodze zauważyli opisany samochód. Uwagę policjantów zwrócił brak włączonych świateł. Policjanci dając sygnały świetlne i dźwiękowe próbowali zatrzymać pojazd. Kierowca jednak zignorował to i pojechał dalej.

Później, po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Wówczas zarówno on, jak i uciekający razem z nim pasażer zostali zatrzymani.

Okazało się, że autem kierował 46-letni mieszkaniec Ełku, a razem z nim jechał 15-letni chłopiec. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Pod wpływem alkoholu był również nastolatek.

46-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, świadczenie pieniężne nie mniejsze niż 5 tys. złotych oraz utrata prawa jazdy.

Mężczyzna odpowie również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5