Seria kolarskich maratonów w Ełku już lada moment

2019-08-14 21:20:08 (ost. akt: 2019-08-14 21:56:20)

Autor zdjęcia: nat

W czwartek 15 sierpnia w Ełku rozstrzygnie się prestiżowa klasyfikacja Continental MTB Warmia i Mazury. Rowerzyści, którzy ścigali się podczas niedawnego maratonu Olsztyn Cisowianka Mazovia MTB Marathon, mają szansę na atrakcyjne nagrody. Miasteczko rowerowe na Plaży Gwiazdy Północy przy ul. M. M. Kolbego już rośnie.
W ostatnią niedzielę lipca to jeszcze Olsztyn był areną sportowych zmagań kolarzy z całej Polski. Na tamtejszych trasach MTB rozegrała się zacięta rywalizacja o miano najszybszego. Silną reprezentację stanowili jednak przedstawiciele nie tylko Olsztyna, ale i całych Warmii i Mazur.

Zorganizowany przez Cezarego Zamanę maraton był pierwszą z dwóch odsłon regionalnego pucharu Contintental MTB Warmia i Mazury. Zaplanowane na 15 sierpnia w Ełku zawody Ełk Cisowianka Mazovia MTB Marathon są kontynuacją i zarazem finałem tej właśnie rywalizacji.

Kto więc ma za sobą start w Olsztynie, powinien ruszyć także na ełcką trasę i powalczyć o punkty do regionalnej klasyfikacji. Jej triumfatorzy mogą liczyć na cenne nagrody ufundowane przez sponsora pucharu.

Maraton upłynie pod znakiem dziesiątek single tracków rozsianych gęsto wśród wiekowych drzew. Na trasie nie zabraknie Tatarskich Górek z typowo zawodniczymi single trackami. Wyzwaniem na poziomie hard będzie odcinek specjalny Continental.

Zapisy na ełcki maraton trwają m.in. on-line. Zapisać się będzie można także w czwartek w miasteczku rowerowym na Plaży Gwiazdy Północy przy ul. M. M. Kolbego (https://www.mazovia.zamanagroup.pl/?stat=445&ord=2).

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5