Europejski Dzień Języków wspólnie świętowali uczniowie I LO i SP 4

2018-09-26 13:54:45(ost. akt: 2018-09-26 13:54:48)

Autor zdjęcia: P. Tomkiewicz

W środę uczniowie "czwórki" i "czerwonego" wspólnie obchodzili Europejski Dzień Języków. W ten sposób pokazali jak łączyć naukę i przyjemność.
Obchody święta rozpoczęły się już w środę rano. Uczniowie i uczennice dostawali naklejki z hasłem „Europejskiego Dnia języków” – „Mów do mnie” w różnych europejskich językach. Podczas drugiej lekcji cała społeczność szkolna uczestniczyła w quizie na temat języków europejskich. Pytania były odczytywane przez radiowęzeł.

Następnie odbył się turniej dotyczący krajów Europy i języków europejskich. W turnieju uczestniczyli uczniowie klas pierwszych oraz zaproszeni przez Ewelinę Bujnowską goście ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku - uczniowie i uczennice z klasy 8b pod opieką Ewy Paszkowskiej.

Klasa została podzielona na dwie grupy. 12 osób wzięło udział w warsztatach integracyjnych z uczniami "czerwonego" przygotowanych przez Ewelinę Bujnowską. Ta sama grupa następnie wzięła udział w turnieju w świetlicy szkolnej. Pozostali uczniowie klasy 8b wzięli udział w warsztatach języka angielskiego prowadzonych przez Mirosława Bujnowskiego, a następnie kibicowali swoim koleżankom i kolegom podczas turnieju. W jego trakcie uczestnicy wysłuchali piosenek w różnych językach obcych.

Pomysłodawcą i koordynatorem całego wydarzenia jest Sławomir Marchlewski, nauczyciel języka francuskiego i wiedzy o kulturze.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5