Trzecia edycja ełckiej ligi K1 już w przyszłym tygodniu

2018-09-03 09:00:00 (ost. akt: 2018-09-03 11:25:52)

Autor zdjęcia: Archiwum SW Thor

SPORTY WALKI\\\ W sobotę 15 września fanów sportów walki znów czeka święto. Odbędzie się już trzecia edycja Ełckiej Ligi K1 organizowanej przez Szkołę Walki Thor.
Wyjątkowość nadchodzącej, trzeciej już edycji Ełckiej Ligi K1, zapewnią tym razem goście. Na turnieju 15 września w hali sportowej MOSiR-u na os. Jeziorna pojawią się przedstawiciele DSF Kickboxing Challenge, którzy będą przyglądać się walczącym zawodnikom. DSF Kickboxing Challenge jest największą federacją kickboxingu w Polsce, wchodzącą również na rynek europejski. Urządza swoje gale na takich obiektach jak Hala Orbita Wrocław, Torwar Warszawa, Arena Ursynów czy aktualnie Polonia Częstochowa. W Ełku 8 grudnia federacja organizuje galę DSF Eliminator.

— Współpraca z tą organizacją jest dla klubu Thor priorytetem, gdyż jako jedyna współpracuje ona z Polskim Związkiem Kickboxingu, podpisując kontrakty z najlepszymi zawodnikami wyłanianymi podczas mistrzostw Polski czy Europy, doceniając przy tym długoletnią pracę danego zawodnika i trenera. Dodatkowo gala finałowa pod patronatem DSF zapewni nam prawdopodobnie walkę lub dwie o pas federacji w danych kategoriach wagowych, a jak walka o pas to na pewno nazwiska z czołówki polskiego K1 — mówi nam w rozmowie Katarzyna Sztramko, organizatorka Ełckiej Ligi K1.

Fakt przyjazdu DSF do Ełku zachęcił zawodników do przyjazdu do naszego miasta. Już teraz swoją obecność zapowiedzieli fighterzy z klubów takich jak Ragnarok Białystok, Gorila Olsztyn, Panzer Sejny, Suwałki Augustów, Kaiser Olsztyn (gdzie podczas pobytu w Polsce trenuje Joanna Jędrzejczyk), Serafin Warszawa prowadzony przez pierwszego z trenerów Joanny, jak i pierwszego polskiego amatorskiego mistrza świata w Muay Thai IMFA.

— Liczymy również na kluby takie jak Husarz Białystok i Human Białystok. Oprócz klubów z Polski zapowiedziały się również kluby z Litwy co nadaje zawodom rangę międzynarodową. Jako organizator chcę zaprosić kibiców dyscypliny na trybuny, przygotowujemy dla was około 30 pojedynków w najbardziej widowiskowej formule K1 — mówi Sztramko.

Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Zawody rozpoczną się na hali MOSiR 15 września o godzinie 12:00.

opr. mro

Obrazek w tresci

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5