RPO Adam Bodnar spotka się z ełczanami

2018-05-11 09:22:40(ost. akt: 2018-05-11 09:37:19)

Autor zdjęcia: TVN24/ x-news

Rzecznik Praw Obywatelski Adam Bodnar przyjedzie we wtorek 15 maja do Ełku, by spotkać się z mieszkańcami i porozmawiać z nimi o ich problemach.
Rzecznik Praw Obywatelskich to konstytucyjny organ, który stoi na straży wolności i praw człowieka i obywatela, w tym realizacji zasady równego traktowania. Bada, czy na skutek działania lub zaniechania organów władzy publicznej nie nastąpiło naruszenie prawa, zasad współżycia i sprawiedliwości społecznej oraz czy nie doszło do aktów dyskryminacji. Monitoruje wdrażanie Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

W 2015 r. RPO zajął się sprawami 30 tysięcy osób, informacji udzielił prawie 40 tysiącom obywateli, a sprawy dotyczące większych grup zgłosił w prawie 300 wystąpieniach do różnych ministerstw i instytucji, 500 wystąpieniach z urzędu oraz w 21 wnioskach do Trybunału Konstytucyjnego.

Dr Adam Bodnar we wtorek 15 maja spotka się z ełczanami w kamienicy przy ul. Małeckich 3, w sali konferencyjnej 316 na IV piętrze w godz. 11:00-13:00.

— Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby opowiedzieć o ważnych
problemach, z którymi się zmagają, zwłaszcza o tym, co jest ważne dla regionu, ale też i o rzeczach dobrych, które warto upowszechnić w całym kraju — zapraszają organizatorzy spotkania. — Rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych — dodają.

Jak będzie przebiegać spotkanie? Na początku rzecznik krótko opowie, na czym polega jego praca, a następnie wysłucha każdego, kto chce zabrać głos. Zgłoszenia są notowane, później zgłaszający otrzymają informację zwrotną, co stało się z jego sprawą.

Co prawda nie jest to konieczne, by wziąć udział w spotkaniu, ale organizator prosi o zgłoszenie przed spotkaniem TUTAJ, lub mailowo: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl,
lub telefonicznie: (22) 55 17 944. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5