Gondek i Furman oficjalnie w Zniczu. Mamy komentarze piłkarzy i zarządu MKS-u

2018-02-07 11:31:56 (ost. akt: 2018-02-07 12:17:02)

Autor zdjęcia: Paweł Godlewski/MKS Ełk

Przed nadchodzącą rundą III ligi w składzie Mazurskiego Klubu Sportowego zaszły niemałe zmiany. Z klubu odeszli Patryk Gondek i Mateusz Furman. Obaj zasilili kadrę "Znicza" Biała Piska.
"Oficjalnie informujemy, że z dniem 17 stycznia zawodnikami naszego klubu zostali: Mateusz Furman, Patryk Gondek i Arkadiusz Bogdaniuk. Kilkanaście dni wcześniej dołączył do naszego klubu Mateusz Jambrzycki. Witamy i życzymy udanych występów w naszym klubie" — taki komunikat przeczytać można na stronie internetowej klubu "Znicz" Biała Piska. Oznacza to że dwóch bardzo ważnych dla MKS-u zawodników pożegnało się z ełckim klubem.

— Bardzo długo rozważałem propozycję "Znicza" Biała Piska. Było mi bardzo trudno podjąć decyzję, ponieważ dobrze czułem się w Ełku. Ale brak konkretów ze strony Ełku pomógł mi w podjęciu działania. Biała Piska ma bardzo ambitne plany, klub jest bardzo konkretny w tym co robi — komentuje swój transfer Patryk Gondek.

Prezes ełckiego MKS-u poinformował, że piłkarze mieli wolną rękę co do decyzji o odejściu.

— Wynik sportowy jest ważny, ale finanse klubu są równie istotne. Musieliśmy szukać oszczędności. Piłkarze mieli wolną rękę co do decyzji o odejściu — powiedział prezes Jacek Ołdak. I dodał: — Kadra na nową rundę jest już "dopięta". Do klubu przyszło kilki młodych, obiecujących zawodników.

Duże zainteresowanie ełckich kibiców wywołała też debata organizowana przez władze klubu, planowana na przyszły tydzień. Ma ona dotyczyć ewentualnego powrotu do nazwy "Mazur Ełk". To odpowiedź na postulaty wielu ełckich fanów piłki nożnej. Za zmianą optują także piłkarze związani z Ełkiem.

— Miejmy nadzieję, że w Ełku wszystko się poukłada i w czerwcu wróci nazwa "Mazur Elk". Piłka nożna znów będzie w Ełku odgrywała bardzo duża rolę. Kto wie, może kiedyś będę mógł tu jeszcze zagrać — dodaje Patryk Gondek.

"Znicz" Biała Piska gra w tej chwili w IV lidze, w grupie warmińsko-mazurskiej. Klub zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z dosyć dużą przewagą punktową. Niewykluczone więc, że "Znicz" w przyszłym sezonie awansuje do wyższej ligi.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. KO #2484265 | 89.228.*.* 14 kwi 2018 12:41

  Ełk sobie poradzi bez Patryka i Mateusza, czego mamy dowody już po kilku meczach tej rundy. W Białej Piskiej trener też jest z nich zadowolony, ale to raczej prezes go prowadzi za rączkę i to nieistotne czy trener ma takie zdanie czy inne.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Tomek #2437728 | 81.190.*.* 10 lut 2018 16:01

  To widzimy się 12 lutego Panowie kibice Mazura Ełk .

  odpowiedz na ten komentarz

 3. X #2435615 | 89.228.*.* 7 lut 2018 15:30

  Ja się pytam tzw: znawców FUTBOLU !! Czy zmiana nazwy KLUBU tak jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki poprawi w znaczący sposób jakość gry drużyny ! Problem tkwi w złym zarządzaniu i pozbywaniu się kluczowych zawodników tak sobie at-hoc. Ta drużyna nigdy nie będzie stabilna jeśli po sezonie grania ze sobą kluczowi zawodnicy odchodzą z klubu. Dziw mnie też postawa samych zawodników bo widać ,że nawet w III lidze rządzi kasa a nie wartość drużyny. Zarząd nic w tym kierunku nie robi. Istnieje tylko na papierku bo pozwala na takie ruchy kadrowe przeddzień rozpoczęcia kluczowej dla istnienia w III lidze zespołu rundy wiosennej. Smutne ale prawdziwe :-(

  odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #2435475 | 5.172.*.* 7 lut 2018 13:30

   Zero ambicji Czysta kalkulacja. Totalny zjazd.... . Niby otarł się o pierwszą ligę , próbował grać w Stomilu aż w końcu kontynuować kopanie będzie na wiosce. Tylko pozazdrościć takiego idola młodym chłopakom. Ten drugi wypisz wymaluj to samo....

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5