W Stradunach i Woszczelach powstaną orliki lekkoatletyczne

2017-10-03 15:15:57 (ost. akt: 2017-10-03 15:19:09)

Autor zdjęcia: Paweł Tomkiewicz

Dwie duże inwestycje w infrastrukturę sportową zostaną zrealizowane w 2018 roku w gminie Ełk. Orliki lekkoatletyczne powstaną w Woszczelach i Stradunach.
– Warto podkreślić, że Gmina Ełk, pan Wójt i pracownicy Urzędu Gminy efektywnie starają się o dofinansowanie różnych projektów – mówi Małgorzata Kopiczko, senator z Ełku. – W tym przypadku przebudowa obiektów sportowych nastąpi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach pilotażowego programu modernizacji infrastruktury sportowej – Mały Klub 2017. Zachęcam inne samorządy, aby również starały się o środki z różnych projektów i programów. Deklaruję pomoc w tym zakresie.

Projekt Gminy Ełk obejmuje przebudowę boisk szkolnych i stworzenie obiektów sportowych w Stradunach i Woszczelach.
– Inwestycja zakłada budowę w obu tych miejscowościach obiektu lekkoatletycznego składającego się z bieżni okólnej i prostej, skoczni do skoku w dal, trójskoku i skoku wzwyż oraz rzutni do pchnięcia kulą – informuje Tomasz Osewski. – Nie zabraknie także boiska z nawierzchnią trawiastą do piłki nożnej. Obiekt będzie miał system odwodnienia oraz oświetlenie.

Obecnie dzieci i młodzież nie posiadają właściwej bazy sportowej, na której mogliby uprawiać lekką atletykę czy piłkę nożną. Planowana inwestycja ma na celu poprawę warunków treningowych dla sportowców.
– Bardzo nam zależy na rozwoju dzieci i młodzieży, stąd chcemy zapewnić odpowiednie warunki, by mogli rozwijać pasję sportową – dodaje wójt. – Inwestycja będzie bodźcem do rozwoju szkolnego klubu sportowego, zintensyfikowania pracy, co w przyszłości może przynieść wiele sukcesów sportowych.

Ogólny koszt realizowanych zadań inwestycyjnych to ponad 2 mln 750 tys. zł, zaś planowane dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej to 1 mln 375 tys. zł.

Gmina Ełk

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janusz #2343461 | 83.24.*.* 4 paź 2017 17:14

    W Gminie taka atmosfera ze tam juz nic nie pomoże.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5