Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 2 w Ełku

2017-06-12 10:11:58(ost. akt: 2017-06-12 10:33:09)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 w Ełku

08 czerwca 2017 roku odbył się w naszej szkole festyn rodzinny. Uczniowie, rodzice i nauczyciele kolejny raz mogli wspólnie bawić się i świętować. Tym razem cel był bardzo szlachetny, gdyż pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostały przeznaczone na leczenie chłopca chorego na białaczkę – młodszego brata ucznia naszej szkoły. W festynie uczestniczyli również uczniowie i rodzice Szkoły Podstawowej nr 5, którzy zapraszali na kiełbaski z grilla. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc w sfinansowaniu rehabilitacji chorego ucznia SP 5.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 14.00. pokazem sztuk walki: judo i japońskiej narodowej walki sumo. Wszystkie klasy przygotowały stoiska z różnymi
przekąskami oraz ręcznie wykonaną biżuterią. Goście mieli możliwość kupić i skosztować słodkości, które uczniowie przygotowali razem z rodzicami.

Można było również skorzystać z oferty czytelniczej i nabyć ilustrowane książki dla najmłodszych oraz ciekawą literaturę dla dzieci i młodzieży. Chętnie odwiedzano stoiska, gdzie dzieci mogły wykonać wzory na twarzy. Młodsi uczniowie doskonale bawili się na pompowanych zjeżdżalniach.

Niesamowitą radość sprawiły wszystkim występy na scenie: pokaz umiejętności tanecznych oraz wokalnych. Uczniowie skupiali uwagę pięknymi, kolorowymi strojami, zachwycali niezwykłym kunsztem tanecznym, wokalnym muzycznym i aktorskim.

Uczniowie byli zadowoleni ze wspólnej zabawy, której towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda.
Lidia Mieczkowska, SP 2 w EłkuTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: sp2elk

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5