„aleMądrale” RAZEM I ODWAŻNIE

2016-05-14 19:38:13 (ost. akt: 2016-05-14 19:38:29)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku

10 maja 2016 roku odbyły się zajęcia warsztatowe przeprowadzone na terenie Powiatowego Centrum Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. W warsztatach brali udział uczniowie siedmiu szkół podstawowych na terenie Ełku - uczestnicy programu "aleMądrale". Przypominamy, że "aleMĄDRALE" to projekt realizowany przez SP4 we współpracy ze wszystkimi szkołami podstawowymi w Ełku.
W pierwszej części warsztatów brali udział wszyscy uczestnicy. Celem tej części było: przywitanie się, poznanie swoich imion, zainteresowań, współpraca, szukanie cech wspólnych grupy. Ta część zajęć odbywała się na świeżym powietrzu, w promieniach słońca, co dodatkowo wprowadziło uczestników w miłą atmosferę.

Następnie uczestnicy zostali podzieleni losowo na 3 grupy. Grupy prowadziły w tym samym czasie: p.Teresa Garlicka, p. Joanna Kierwiak-Staszek i p. Katarzyna Słowik. Celem zajęć w salach była przede wszystkim integracja uczestników poprzez:

- lepsze poznanie uczestników
- kształtowanie umiejętności współpracy
- podniesienie poczucia bezpieczeństwa w grupie
- budowanie więzi w grupie,
- rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
- naukę autoprezentacji zarówno swojego zespołu jak i indywidualnej
- podnoszenie poczucia własnej wartości uczestników.

Uczniowie m.in. tworzyli pajęczą sieć z nici, byli poddawani testowi zaufania do grupy, opisywali mocne strony swoich kolegów. Zajęciom towarzyszył śmiech i zaangażowanie. Z każdym kolejnym zadaniem uczestnicy byli bardziej otwarci, odważni, nawiązywali bliższe relacje z uczniami innych szkół. Dziękujemy za integrację grupy!
Wioletta Michalewicz


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP4

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5