III Liga Nenufar Kode lepszy w Nowym Dworze Mazowieckim

2015-01-14 10:57:13(ost. akt: 2015-01-14 10:56:39)
Wygrana mimo osłabienia
W niedzielę nasza drużyna grała na wyjeździe w Nowym Dworze Mazowieckim. Choć gra nie układała się po naszej myśli, zdołaliśmy wygrać 77:55. Mecz miał należeć do tych łatwiejszych, lecz w rzeczywistości taki nie był. Nasza drużyna osłabiona brakiem Arkadiusza Gąsiorka i Kuby Stanisławajtysa (kontuzje) miała duże problemy ze zdobywaniem punktów, a także z obroną zespołową. Widać było, że dwa tygodnie bez treningu zrobiły swoje. Chłopcy grali...
nieskutecznie i niedokładnie. Brak było siły i kondycji . Mimo tego wygrywamy pierwszą kwartę 16:14. Dobrze w tej kwarcie zagrał Piotr Has, zdobywca 19 pkt.

Druga kwarta to ciut lepsza gra naszego zespołu. Poprawiliśmy zbiórkę na desce, dzięki czemu graliśmy więcej kontrą, co przyniosło nam łatwe kosze. Pozwalamy jednak przeciwnikom rzucać spod kosza i wynik po pierwszej połowie nie zachwyca 34:31
Trzecia kwarta to znowu ospałość. Widać w naszej drużynie duże zmęczenie, kryzys fizyczny. Gra w ataku nie kleiła się, a mimo to rzuciliśmy dwie trójki. Dobrze w tym fragmencie gry zaprezentowali się K. Romatowski i M. Myszkowski . Kwarta trzecia skończyła się wynikiem 54:43.

Czwarta kwarta to przełamanie naszej złej gry. Mimo dużego zmęczenia wrzucamy drugi bieg i przechodzimy do obrony na całym boisku, co przynosi wiele przechwytów i łatwych punktów. Skutecznie akcje kończy Mateusz Myszkowski I Kamil Pawłowski oraz Krystian Kartaszow. Tą kwartę kończymy wynikiem 23:12.
Mimo zwycięstwa mecz nie zachwycił. Po raz kolejny drużyna przeciwna obnażyła nasze słabe punkty. Obrona i współpraca w niej musi zostać poprawiona, jeśli chcemy myśleć o następnych zwycięstwach. Nie da się też nic ciepłego powiedzieć o naszej młodzieży, która zdobyła w tym meczu zaledwie 18 pkt.
Za tydzień (17.01.2015r.)nasza drużyna podejmuje u siebie drużynę z Legionowa. Start godz. 12:00.
Kwarty: 1. 16:14 , 2. 18:17 , 3. 20:12, 4. 23:12
Punkty: Has 19 , Myszkowski 17, Pawłowski 15, Romatowski 10, Kartaszow 10, Łowczyk 4, Mocarski 2, Walak 2 (RK)

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: nenufar