Ełccy szczypiorniści górą!

2014-10-06 12:53:53(ost. akt: 2014-10-09 10:55:59)

Autor zdjęcia: Agnieszka Czarnecka

W sobotę na hali MOSIR przy ul. Kolbego w Ełku rozegrany został IV turniej piłki ręcznej mężczyzn, EKS Szczypiorniak Handball CUP 2014 o Puchar Starosty powiatu ełckiego. W turnieju wzięły udział drużyny MUTKA ZIELONKA z woj. mazowieckiego, UKS RUDKA SKORPION z woj. podlaskiego i gospodarze EŁCKI KLUB SPORTOWY SZCZYPIORNIAK.
Drużyny grały w systemie każdy z każdym 2x25 min.

W pierwszym spotkaniu Ełczanie zmierzyli się z drużyną Mutka Zielonka. Mecz w wykonaniu Szczypiorniaka był wzorem jak nie należy rzucać bramek. Słupki, sztangi, obijanie bramkarza mściło się przez pierwszą połowę gdyż zawodnicy z Ełku przegrywali mecz kilkoma bramkami i tylko dzięki decyzjom trenera Dariusza Malinowskiego w II połowie doprowadzili do wyrównania i mecz zakończył się wynikiem 23:23. Drugi mecz rozegrali ze sobą zaproszeni goście. Zawodnicy z Rudki walczyli do końca i nie odpuszczali w żadnej sekundzie meczu, jednakże doświadczeni i starsi koledzy z Zielonki wygrali 26:22. EKS Szczypiorniak aby zwyciężyć w turnieju mecz ze Skorpionem musieli wygrać pięcioma bramkami. Jednak łatwiej powiedzieć niż zrobić. Pomimo tego, że zawodnicy z Rudki rozegrali 15 minut wcześniej mecz 50 minutowy to na boisko wyszli naładowani energią i wolą walki. Niesamowite problemy w obronie sprawił zawodnikom z Ełku Marcin Piekutowski, który z każdej prawie pozycji oddawał do bramki gospodarzy celne rzuty. Uspokojenie atmosfery na boisku  w przerwie meczu spowodowało, że Ełczanie wyszli na prowadzenie i nie oddali meczu do końca wygrywając 30:23.

Siedmiopunktowe prowadzenia zapewniło Szczypiorniakowi I miejsce w turnieju i Puchar Starosty Powiatu Ełckiego Krzysztofa Piłata. II miejsce MUTKA ZIELONKA, III miejsce UKS SKORPION RUDKA. Nagrodę MVP turnieju otrzymał Marcin Piekutowski z UKS Skorpion Rudka, nagrodę najlepszego strzelca otrzymał Kamil Jabłoński z EKS Szczypiorniak, nagrodę najlepszego bramkarza turnieju otrzymał Marcin Formela z Mutka Zielonka i nagrodę Fair Play otrzymał Adrian Kostro z UKS Skorpion Rudka. Najlepszymi zawodnikami w drużynie UKS Skorpion Rudka został Kamil Jankowski, EKS Szczypiorniak Jakub Karczewski, Mutka Zielonka Michał Deptuła.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia finansowego Starostwa Powiatowego w Ełku oraz