Dwa rowerowe puchary trafiły do uczniów szkoły w Prostkach

2024-04-19 13:26:16(ost. akt: 2024-04-19 13:31:04)

Autor zdjęcia: KPP Ełk

Znajomość przepisów ruchu drogowego, rowerowy tor przeszkód i zasady pierwszej pomocy – tym musieli wykazać się uczniowie z całego powiatu ełckiego, którzy pod okiem policjantów rywalizowali w ramach „Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym". Wygrali uczniowie z Prostek, którzy wezmą udział w zmaganiach wojewódzkich.
W Szkole Podstawowej nr 9 w Ełku odbył w „Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Uczniowie z całego powiatu, pod okiem policjantów rywalizowali w różnych konkurencjach.

Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego – głównie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Promujemy także w ten sposób rower jako środek transportu i partnerskie zachowania wobec innych na drodze.

Uczniowie musieli przejechać rowerowy tor z przeszkodami. Policjanci oceniali, jak się zachowywali się na każdej przeszkodzie. Jeżeli nie wykonali zadania właściwie, dostawali punkty karne. Musieli też wykazać się posiadaną wiedzą w teście oraz zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tegorocznym turnieju (tak jak w ubiegłym roku) I miejsce szkół podstawowych zarówno wśród uczniów młodszych i starszych zajęły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Prostkach.

- Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Oni wezmą udział w etapie wojewódzkim - podsumowują ełccy mundurowi.

mat. KPP Ełk; opr. mac.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5