Wybory Wójta Gminy Ełk. Debata już w poniedziałek!

2024-03-21 08:10:04(ost. akt: 2024-03-21 10:01:05)
Już w poniedziałek we Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych debata kandydatów na urząd Wójta Gminy Ełk. Czy stawią się na niej wszyscy kandydaci? Co będą chcieli powiedzieć mieszkańcom gminy? Przyjdź i posłuchaj sam! Wstęp wolny!
Debata wyborcza kandydatów to jeden z podstawowych elementów demokracji. To miejsce, gdzie w jednym miejscu i czasie mogą ścierać się poglądy, różne wizje rozwoju. To okazja, aby wyborcy mogli posłuchać swoich kandydatów nie na wiecach wyborczych czy w prywatnych rozmowach, kiedy można powiedzieć i obiecać wszystko, lecz w merytorycznej dyskusji w szerszym gronie. Debata wyborcza organizowana jest z myślą o mieszkańcach i dla mieszkańców. Kto traktuje ich poważnie i z szacunkiem? Kto z kandydatów ma konkretny plan i program na najbliższą kadencję? O tym decydują sami wyborcy.

Rozmaitości Ełckie i Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych przed tegorocznymi wyborami samorządowymi organizują dwie debaty.

Pierwsza z nich — na urząd Wójta Gminy Ełk — odbędzie się już w poniedziałek 25 marca we Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych. Początek o godzinie 17:00. Wstęp wolny!

Debata będzie również transmitowana w internecie, a następnie dostępna na kanale Gazety Olsztyńskiej w serwisie YouTube.

Druga debata — na urząd Prezydenta Miasta Ełku — rozpocznie się we wtorek o godzinie 17:00 również we Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych. Wstęp wolny!

Przypomnimy, że o urząd Wójta Gminy Ełk ubiegają się obecny włodarz Tomasz Osewski, a także Diana Kuprianow, Bożena Rogowska, Wojciech Kossakowski i Teodor Świder.


Jak będzie przebiegała debata?

Każdy z kandydatów w ostatnich dniach otrzymał jej scenariusz, aby mógł się do niej przygotować.

Pierwszym z najważniejszych punktów będzie czas na prezentację, po 2 minuty dla każdego z kandydatów.

Następnie przejdziemy do 3 bloków tematycznych (Rynek pracy i gospodarka, Polityka społeczna i opieka zdrowotna, Oświata, kultura, sport). Każdemu z kandydatów zostaną zadane 3 takie same pytania. Kandydaci otrzymali te pytania, aby mogli się do nich przygotować. Na odpowiedź na każde z nich będzie miał po 2 minuty.

Kolejnym punktem debaty będą pytania od internautów i widowni. Pytania zadane przez internautów zostaną spisane i trafią do szklanej kuli. Trafią do niej również pytania od widowni - każdy, kto przyjdzie na debatę, będzie mógł zapisać swoje pytanie na przygotowanej przez organizatorów karteczce i wrzucić je do tej samej szklanej kuli.
Jeśli po przeczytaniu pytania kandydat stwierdzi, że jest ono niestosowane, narusza dobre imię, wówczas prosi prowadzących o konsultację i następuje losowanie kolejnego pytania.

Przedostatnim punktem debaty będzie dyskusja między kandydatami. Każdy z uczestników będzie mógł zadać po jednym pytaniu swojemu kontrkandydatowi. Został przewidziany czas na odpowiedź na pytanie, ripostę pytającego i komentarz odpowiadającego.

Na zakończenie debaty każdy z kandydatów będzie miał po 2 minuty na jej podsumowanie.

Jednocześnie widzów i słuchaczy debaty prosimy o zachowanie spokoju w trakcie jej trwania, o niezakłócanie wypowiedzi kandydatów. Prosimy również o powstrzymanie się od agitacji wyborczej na terenie Wschodnioeuropejskiej Akademii Nauk Stosowanych.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5