CZARNY PIEC w gimnazjum

2015-02-13 09:33:05(ost. akt: 2015-02-13 09:41:20)

Autor zdjęcia: GOK

Kontakt ze sztuką jest bardzo ważny dla młodych ludzi. Dlatego wernisaż wystawy poplenerowej CZARNY PIEC 2014, który odbył się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, miał formę lekcji sztuki dla uczniów III klas Gimnazjum w Dźwierzutach.
Organizatorem plenerów jest przedsiębiorca z Warszawy Czesław Nowakowski, który od 7 lat zaprasza malarzy z kraju i zagranicy na „Spotkania Artystyczne”. Samorządy powiatu szczycieńskiego również włączają się w organizacje jednego dnia pleneru, gmina Dźwierzuty gości artystów od 2011 roku.

Udział w wystawie wzięli także przedstawiciele lokalnych władz gminnych w osobach: wójta gminy Marianna Szydlik, sekretarz gminy Mariusz Woźniak, skarbnik Agata Urbańska, sekretarz Urzędu Miejskiego w Szczytnie Lucjan Wołos oraz artyści malarze Ryszard Berczyński i Leszek Mierzejewski.

Zgromadzonych przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Danuta Kuchcińska, która przedstawiła krótką historię plenerów odbywających się w gminie Dźwierzuty. Potem zaproszeni goście przybliżyli młodzieży ideę spotkań artystycznych. Lucjan Wołos opowiedział o przesłaniu plenerów i ich roli w kulturze powiatu szczycieńskiego. Leszek Mierzejewski opowiedział o tym, co pobudza do pracy artystów.

Ryszard Berczyński wprowadził uczniów w świat sztuki malarskiej prezentując poszczególne dzieła i ich twórców. Omówił również techniki kompozycji pracy plastycznej i to, co stanowi o wartości dzieła dla poszczególnego odbiorcy. Była to bardzo ciekawa lekcja sztuki, a zwieńczeniem jej był koncert w wykonaniu zespołu Wrzosy. jedna z pieśni zespół zadedykował Ryszardowi Berczyńskiemu, który w tym dniu obchodził urodziny.

W kolejnych dniach wystawę obejrzą seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów oraz mieszkańcy Gminy.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GOKSiR

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5