Lidzbarska poezja ma moc

2023-12-25 10:00:00(ost. akt: 2023-12-22 15:21:08)

Autor zdjęcia: nadesłane

Przy lidzbarskiej bibliotece powstała grupa literacka. Lokalni twórcy piszący poezję i/lub prozę spotykają się raz w miesiącu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Lidzbarku.
Grudniowe spotkanie lokalnych literatów było niezwykłe i pełne pasji. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz: burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek oraz przewodniczący rady miejskiej Michał Dzimira. Obecność tych znaczących postaci tylko podkreśliła znaczenie wydarzenia i jego ważność dla lokalnej społeczności.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji twórczości miejscowych literatów. Każdy z nich miał okazję opowiedzieć o swoich inspiracjach, procesie twórczym i najważniejszych dziełach. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem i podziwem, doceniając różnorodność talentów i bogactwo słowa. Następnie nadszedł czas na prezentacje wierszy. Wiersze prezentowane przez literatów przeplatały się z dźwiękami muzyki w wykonaniu utalentowanego wiolonczelisty Daniela Sobiesiaka, tworząc niezapomniane doświadczenie dla wszystkich obecnych. Jego gra była niezwykle poruszająca i dodawała wyjątkowej atmosfery spotkaniu.
Ten wieczór był nie tylko okazją do dzielenia się twórczością, ale również do wzajemnego wsparcia i integracji lokalnej społeczności literackiej. Spotkanie to było doskonałą okazją dla pisarzy, poetów i miłośników literatury, aby spotkać się i porozmawiać, wymieniając pomysły i doświadczenia.

Przedstawiciele lokalnych władz wyrazili swoje uznanie dla twórczości literackiej oraz zaangażowania społeczności literackiej w rozwój kulturalny miasta. Burmistrz Maciej Sitarek podkreślił, jak ważne jest docenianie i wspieranie lokalnych talentów, które przyczyniają się do budowania tożsamości i prestiżu miasta.
Spotkanie lokalnych literatów było nie tylko okazją do prezentacji twórczości, ale również do uświadomienia sobie znaczenia literatury w naszym życiu. Słowo ma moc, która może poruszać, inspirować i zmieniać perspektywy. To spotkanie przypomniało nam o tej mocy i wzbudziło w nas jeszcze większą miłość do literatury.

Ten wieczór pełen emocji, talentu i inspiracji pozostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych. Spotkanie lokalnych literatów było wyjątkowym wydarzeniem, które przyczyniło się do budowania społeczności kulturalnej i promocji lokalnych talentów. Dzięki temu spotkaniu, wszyscy obecni mieli okazję odkryć nowe twarze literatury lokalnej, a także zainspirować się do własnej twórczości. To właśnie takie spotkania są niezwykle ważne dla rozwoju kultury i sztuki w naszym społeczeństwie. Lidzbarska poezja ma moc. Zapraszamy na kolejne spotkanie 10 stycznia 2024 roku o godzinie 16.30 do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Lidzbarku wszystkich piszących wiersze i/lub prozę oraz miłośników lokalnej twórczości.

Edyta Marszak
dyrektor MGBP w Lidzbarku

Obrazek w tresci

fot. nadesłane

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5