Fantastyczne rozpoczęcie sezonu. Wędrowna Grupa Krajoznawcza ruszyła na szlak

2023-02-01 09:12:50(ost. akt: 2023-02-01 09:13:47)

Autor zdjęcia: Wędrowna Grupa Krajoznawcza

Co to było za rozpoczęcie sezonu 2023! Pogoda zimowa, frekwencja wybitna – 36 osób z trzech sąsiadujących województw, byli i stali bywalcy i nowe osoby. Do tego towarzystwo ornitologa i ognisko.
Naszą trasę zaczęliśmy w Grądach przy punkcie widokowym. Po odprawie u Sołtysa ruszyliśmy drogą wzdłuż jeziora Grądy i dalej udaliśmy się lasem na Buchnowskie Łąki, gdzie mieliśmy krótki postój. Do Grąd wróciliśmy od strony Bagna Głowacz koło Gronowa.

Po drodze drużyna ornitologiczna wytrwale zapisywała swoje obserwacje w ramach Zimowego Ptakoliczenia. Pod kierownictwem Łukasza Głowackiego udało się zobaczyć bądź usłyszeć kilka ciekawszych gatunków jak: dzięcioł średni i czarny, parę bielików, nurogęś, mysikrólika i kowalika. Teraz nasze obserwacje trafią do organizatora ogólnopolskiego.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Cieszymy się, że Wędrowna Grupa Krajoznawcza to już nie tylko piesze wędrówki, ale również zgrana i zaangażowana grupa ludzi. Pamiętajcie, że nasza grupa jest otwarta i może do nas dołączyć każdy.

Oczywiście głód wędrówki nie maleje wśród naszych krajoznawców, dlatego jesteśmy „zmuszeni” spotkać się już w lutym. Czekajcie na wieści!

źródło: Wędrowna Grupa Krajoznawcza
red.
a.laskowska@gazetaolsztynska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5