Kierował rowerem wspomagany promilami

2022-11-26 11:02:01(ost. akt: 2022-11-26 11:02:16)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

W Rybnie dzielnicowi zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
We wtorek (22.11.2022 r.) po godzinie 15-ej w miejscowości Rybno patrol dzielnicowych zatrzymał do kontroli drogowej rowerzystę. Kierujący jednośladem, jak się okazało, wspomagał się promilami. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci przerwali mu dalszą jazdę. Nieodpowiedzialny 31-latek ze swojego zachowania wytłumaczy się wkrótce przed sądem.

Pamiętajmy, kierowanie jednośladem przy trudnych warunkach pogodowych jest bardzo niebezpieczne i niewskazane. Tym bardziej, gdy kierujący znajduje się pod działaniem alkoholu. Alkohol za kierownicą nie tylko pociąga za sobą konsekwencje prawne, ale również stanowi poważne zagrożenie dla osób przebywających na zewnątrz prowadząc do wychłodzenia organizmu. Reagujmy, gdy zauważymy osoby spożywające alkohol lub znajdujące się pod działaniem alkoholu przebywające na dworze przy niskiej temperaturze powietrza, a zwłaszcza gdy próbują wsiąść za kierownicę pojazdu lub poruszają się pojazdem po alkoholu.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztnska.pl

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5