Skurpie, pow. działdowski. Wjechał w ogrodzenie elektrowni wiatrowej [ZDJĘCIA]

2022-06-19 20:02:43(ost. akt: 2022-06-19 20:06:29)

Autor zdjęcia: policja

Policjanci wyjaśniali okoliczności zdarzeń, do których doszło na terenie gminy Płośnica. Na skutek niewłaściwie wykonanego manewru wyprzedzania oraz z powodu nadmiernej prędkości doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Nieletni uczestnik jednego ze zdarzeń poniesie odpowiedzialność przed sądem dla nieletnich.
W środę (15.06.2022r.) w miejscowości Skurpie policjant ruchu drogowego z Działdowa pracował na miejscu kolizji drogowej. W zdarzeniu uczestniczył 18-letni kierujący pojazdem marki BMW, który prawdopodobnie na skutek niewłaściwego wyprzedzania przez kierującego pojazdem marki Ford Fokus wylądował w rowie uszkadzając ogrodzenie elektrowni wiatrowej. Kierowca Forda odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili kierującego, którym okazał się 16-letni mieszkaniec gminy Działdowo. Sprawę nieletniego sprawcy rozpatrzy sąd.

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

W tym samym dniu w miejscowości Gródki doszło do zdarzenia z udziałem kierujących pojazdami marki VW Passat i Mercedes. Na miejscu czynności prowadzili policjanci dzielnicowi z Komisariatu Policji w Lidzbarku. Według wstępnych ustaleń, kierujący dostawczym Mercedesem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i wjechał w tył pojazdu marki Volkswagen. 24-letni kierowca Mercedesa i 40-letnia kierująca VW byli trzeźwi. Sprawcę kolizji, mieszkańca Działdowa policjanci ukarali mandatem w wysokości 1100 złotych i 6 punktami karnymi.

źródło: KPP Działdowo
red.
dzialdowo@gazetaolsztynska.pl

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5